logo
Adapter gniazdo JACK 3.5/4P - 2xwtyk JACK 3.5/3P (słuchawki+mikrofon) CTIA 0.2m HQ VITALCO
nr katalogowy: 22367
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana firma VITALCO - producent kabli i osprzętu AV.

Oferowany adapter służy do podłączenia zestawu słuchawka+mikrofon zakończonego wtykiem Jack 3.5mm 4-pol TRRS (Tip-Ring-Ring-Sleeve) do sprzętu posiadającego osobne gniazda słuchawek i mikrofonu w postaci gniazd Jack 3.5mm (słuchawki stereo, mikrofon mono). Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji gdy chcemy podłączyć zestaw słuchawkowy (stosowany np. w telefonach komórkowych i smartfonach) do "normalnych" gniazd słuchawki i mikrofonu występujących w kartach dżwiękowych (np. w komputerze lub laptopie). Innym zastosowaniem adaptera jest możliwość podłączenia smartfonu/tabletu do karty dźwiękowej (miksera itp.) w celu zgrywania dźwięków w obie strony. Gniazda w oferowanym adapterze oznaczone są symbolami: zielony - słuchawki, czerwony - mikrofon (identycznie jak w sprzęcie komputerowym).

Uwaga! Obecnie stosowane są dwa różne standardy połączeń wewnętrznych w złączach Jack3.5mm TRRS 4P: OMTP (starszy) oraz CTIA (nowszy), standardy różnią się umiejscowieniem styków masy (Ground) oraz mikrofonu (Microphone):
Standard CTIA stosowany jest w produktach Appla, HTC i większości nowych smartfonów/tabletów z Androidem, standard OMTP stosowany jest w niektórych laptopach i starszych modelach smartfonów/telefonów. Oferowany adapter wykonany jest w nowszym standardzie CTIA, poniżej prezentujemy schemat połączeń wewnętrznych oferowanego adaptera:
W ofercie posiadamy adapter zmieniający przyporządkowanie pinów ze standardu CTIA na OMTP (lub odwrotnie) tzw. "pin changer" - dzięki niemu przejściówka CTIA będzie połączona wg. standardu OMTP lub przejściówka OMTP stanie sie przejściówką CTIA.

Uwaga! Bywają sytuacje, że mimo użycia właściwego adaptera występuje problem z dźwiękiem mikrofonu - nie jest to spowodowane wadą adaptera tylko zastosowaniem niewłaściwego mikrofonu lub koniecznością odpowiedniego skonfigurowania karty dźwiękowej - mikrofony dynamiczne i pojemnościowe mają różne impedancji i niektóre wymagają podania zasilania.
Dane techniczne
Standard połączeń wewnętrznych: CTIA
Złącza: 1x wtyk TRS Jack 3.5mm/3P (słuchawki), 1x wtyk TS Jack 3.5mm/2P (mikrofon), 1x gniazdo TRRS Jack 3.5mm/4P
Długość kabla: ok. 20cm
Średnica przewodu: ok. 2.5mm (ekranowany, miedź beztlenowa OFC)
Masa (bez opakowania): ok. 10g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu