logo
Adapter wtyk JACK 3.5/4P - 2xgniazdo JACK 3.5/3P (słuchawki+mikrofon) OMTP 0.1m DELOCK
nr katalogowy: 22366
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Oferowany adapter służy do podłączenia słuchawek i mikrofonu zakończonych wtykami Jack 3.5mm (słuchawki stereo, mikrofon mono) do sprzętu posiadającego zintegrowane gniazdo słuchawki/mikrofon typu Jack 3.5mm 4-polowego TRRS (Tip-Ring-Ring-Sleeve. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji gdy chcemy podłączyć do smartfona/tabletu "normalne" słuchawki i mikrofon zamiast miniaturowego fabrycznego zestawu. Innym zastosowaniem adaptera jest możliwość podłączenia smartfonu/tabletu do karty dźwiękowej (miksera itp.) w celu zgrywania dźwięków w obie strony.
Gniazda w oferowanym adapterze oznaczone są kolorami: zielony - słuchawki, czerwony - mikrofon (identycznie jak w sprzęcie komputerowym).

Uwaga! Obecnie stosowane są dwa różne standardy połączeń wewnętrznych w porcie Jack3.5mm TRRS 4P: OMTP (starszy) oraz CTIA (nowszy), standardy różnią się umiejscowieniem styków masy (Ground) oraz mikrofonu (Microphone):
Standard CTIA stosowany jest w produktach Appla, HTC i większości nowych smartfonów/tabletów z Androidem, standard OMTP stosowany jest w niektórych laptopach i starszych modelach smartfonów/telefonów. Oferowany adapter wykonany jest w starszym standardzie OMTP, poniżej prezentujemy schemat połączeń wewnętrznych oferowanego adaptera:
W ofercie posiadamy również adaptery CTIA oraz adapter zmieniający przyporządkowanie pinów ze standardu CTIA na OMTP (lub odwrotnie) tzw. "pin changer" - dzięki niemu przejściówka CTIA będzie połączona wg. standardu OMTP lub przejściówka OMTP stanie sie przejściówką CTIA.

Uwaga! Bywają sytuacje, że mimo użycia właściwego adaptera występuje problem z dźwiękiem mikrofonu - nie jest to spowodowane wadą adaptera tylko zastosowaniem niewłaściwego mikrofonu - niektóre modele smartfonów wymagają mikrofonów konkretnego typu o konkretnej impedancji i konkretnym napięciu zasilania.
Dane techniczne
Standard połączeń wewnętrznych: OMTP
Złącza: 1xwtyk TRRS Jack 3.5mm/4P, 1xgniazdo TRS Jack 3.5mm/3P (słuchawki), 1xgniazdo TS Jack 3.5mm/2P (mikrofon)
Długość kabla: ok. 4cm
Średnica przewodu: ok. 2.5mm (ekranowany, miedź beztlenowa OFC)
Masa (bez opakowania): ok. 10g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu