logo
Adapter wtyk JACK 3.5/4P - 2xgniazdo JACK 3.5/3P (słuchawki+mikrofon) CTIA 0.2m HQ VITALCO
nr katalogowy: 22365
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana firma VITALCO - producent kabli i osprzętu AV.

Oferowany adapter służy do podłączenia słuchawek i mikrofonu zakończonych wtykami Jack 3.5mm (słuchawki stereo, mikrofon mono) do sprzętu posiadającego zintegrowane gniazdo słuchawki/mikrofon typu Jack 3.5mm 4-polowego TRRS (Tip-Ring-Ring-Sleeve. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji gdy chcemy podłączyć do smartfona/tabletu "normalne" słuchawki i mikrofon zamiast miniaturowego fabrycznego zestawu. Innym zastosowaniem adaptera jest możliwość podłączenia smartfonu/tabletu do karty dźwiękowej (miksera itp.) w celu zgrywania dźwięków w obie strony.
Gniazda w oferowanym adapterze oznaczone są symbolami: zielony - słuchawki, czerwony - mikrofon (identycznie jak w sprzęcie komputerowym).

Uwaga! Obecnie stosowane są dwa różne standardy połączeń wewnętrznych w porcie Jack3.5mm TRRS 4P: OMTP (starszy) oraz CTIA (nowszy), standardy różnią się umiejscowieniem styków masy (Ground) oraz mikrofonu (Microphone):
Standard CTIA stosowany jest w produktach Appla, HTC i większości nowych smartfonów/tabletów z Androidem, standard OMTP stosowany jest w niektórych laptopach i starszych modelach smartfonów/telefonów. Oferowany adapter wykonany jest w nowszym standardzie CTIA, poniżej prezentujemy schemat połączeń wewnętrznych oferowanego adaptera:
W ofercie posiadamy również adaptery OMTP oraz adapter zmieniający przyporządkowanie pinów ze standardu CTIA na OMTP (lub odwrotnie) tzw. "pin changer" - dzięki niemu przejściówka CTIA będzie połączona wg. standardu OMTP lub przejściówka OMTP stanie sie przejściówką CTIA.

Uwaga! Bywają sytuacje, że mimo użycia właściwego adaptera występuje problem z dźwiękiem mikrofonu - nie jest to spowodowane wadą adaptera tylko zastosowaniem niewłaściwego mikrofonu - niektóre modele smartfonów wymagają mikrofonów konkretnego typu o konkretnej impedancji i konkretnym napięciu zasilania.
Dane techniczne
Standard połączeń wewnętrznych: CTIA
Złącza: 1xwtyk TRRS Jack 3.5mm/4P, 1xgniazdo TRS Jack 3.5mm/3P (słuchawki), 1xgniazdo TS Jack 3.5mm/2P (mikrofon)
Długość kabla: ok. 15cm
Średnica przewodu: ok. 2.5mm (ekranowany, miedź beztlenowa OFC)
Masa (bez opakowania): ok. 10g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu