logo
Adapter CTIA gniazdo JACK 3.5/4P - 2xwtyk JACK 3.5/3P (słuchawki+mikrofon) 0.1m LogiLink
nr katalogowy: 22343
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Oferowany adapter służy do podłączenia zestawu słuchawka+mikrofon zakończonego wtykiem Jack 3.5mm 4-pol TRRS (Tip-Ring-Ring-Sleeve) do sprzętu posiadającego osobne gniazda słuchawek i mikrofonu w postaci gniazd Jack 3.5mm (słuchawki stereo, mikrofon mono). Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji gdy chcemy podłączyć zestaw słuchawkowy (stosowany np. w telefonach komórkowych i smartfonach) do "normalnych" gniazd słuchawki i mikrofonu występujących w kartach dżwiękowych (np. w komputerze lub laptopie). Innym zastosowaniem adaptera jest możliwość podłączenia smartfonu/tabletu do karty dźwiękowej (miksera itp.) w celu zgrywania dźwięków w obie strony. Gniazda w oferowanym adapterze oznaczone są kolorami: zielony - słuchawki, różowy - mikrofon (identycznie jak w sprzęcie komputerowym).

Uwaga! Obecnie stosowane są dwa różne standardy połączeń wewnętrznych w złączach Jack3.5mm TRRS 4P: OMTP (starszy) oraz CTIA (nowszy), standardy różnią się umiejscowieniem styków masy (Ground) oraz mikrofonu (Microphone):
Standard CTIA stosowany jest w produktach Appla, HTC i większości nowych smartfonów/tabletów z Androidem, standard OMTP stosowany jest w niektórych laptopach i starszych modelach smartfonów/telefonów. Oferowany adapter wykonany jest w nowszym standardzie CTIA, poniżej prezentujemy schemat połączeń wewnętrznych oferowanego adaptera:
W ofercie posiadamy adapter zmieniający przyporządkowanie pinów ze standardu CTIA na OMTP (lub odwrotnie) tzw. "pin changer" - dzięki niemu przejściówka CTIA będzie połączona wg. standardu OMTP lub przejściówka OMTP stanie się przejściówką CTIA.

Uwaga! Bywają sytuacje, że mimo użycia właściwego adaptera występuje problem z dźwiękiem mikrofonu - nie jest to spowodowane wadą adaptera tylko zastosowaniem niewłaściwego mikrofonu lub koniecznością odpowiedniego skonfigurowania karty dźwiękowej - mikrofony dynamiczne i pojemnościowe mają różne impedancji i niektóre wymagają podania zasilania.
Dane techniczne
Standard połączeń wewnętrznych: CTIA
Złącza: 1x wtyk TRS Jack 3.5mm/3P (słuchawki), 1x wtyk TRS Jack 3.5mm/3P (mikrofon), 1x gniazdo TRRS Jack 3.5mm/4P
Długość kabla: ok. 10cm
Średnica przewodu: ok. 2x3mm (ekranowany, miedź beztlenowa OFC)
Masa (bez opakowania): ok. 12g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu