logo
Miernik długości przewodów reflektometr TDR CEM CLT-1000
nr katalogowy: 19935
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Miernik CLT-1000 jest precyzyjnym cyfrowym miernikiem długości przewodów dwu- i więcej żyłowych. Miernik jest reflektometrem TDR (Time Domain Reflectometer) gdzie długość przewodu jest obliczana na podstawie analizy czasu powrotu wysyłanych krótkich impulsów sondujących. Współczynnik prędkości propagacji wysyłanych impulsów VoP zależy od rodzaju i parametrów mierzonego kabla dlatego miernik posiada zapisaną bibliotekę przewodów oraz możliwość zdefiniowania własnych parametrów na podstawie testów przewodu o znanej długości.

Miernik posiada gniazda RJ45 oraz BNC do bezpośredniego podłączenia kabli zakończonych takimi złączami oraz zestaw adapterów pozwalających na łatwe dokonywanie pomiarów przewodów niezakończonych wtyczkami.
Mierzone przewody mogą być nawinięte na szpuli, ułożone w ziemi pod tynkiem itp. Warunkiem przeprowadzenia poprawnego pomiaru jest obecność dwóch metalowych żył badanego przewodu (przy czym rolę jednej z żył może pełnić ekran kabla). Tak więc można mierzyć zarówno wieolożyłowe kable telekomunikacyjne jak i kable koncentryczne o długości od 5m do 3km.
Wyniki pomiarów sa wyświetlane są na kolorowym wyświetlaczu TFT LCD - dla skrętki komputerowej wyświetlane są długości wszystkich 4 par. Miernik posiada zestaw kabli i adpterów pomiarowych oraz futerał etui do przenoszenia i przechowywania.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 3V (baterie w komplecie)
Zakres pomiarowy: 5m-3km
Rozdzielczość: 0.1m
Dokładność: ±2% ±0.2m dla <100m, ±2% ±0.5m dla >100m
Zakres regulacji współczynnika VoP: 1~99.9%
Złącza: BNC, RJ45
Wymiary miernika (długość/szerokość/wysokość): 152mm/61mm/34mm
Masa miernika (z bateriami): ok. 230g
Komplet zawiera miernik, 2 baterie AA, komplet kabli i końcówek pomiarowych, futerał-etui oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu