logo
Lokalizator przewodów generator + próbnik FLUKE IntelliTone™ Pro200 LAN KIT
nr katalogowy: 19903
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana niemiecka firma FLUKE NETWORKS, specyfikacja urządzenia dostępna jest na stronie producenta tutaj, instrukcja obsługi tutaj tutaj zaś film instruktażowy dostepny jest tutaj tutaj.

IntelliTone™ Pro jest pierwszym lokalizatorem wytwarzającym cyfrowe i analogowe tony wbudowanym w jedno urządzenie. Oznacza to, że jest ono wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię do lokalizacji i weryfikacji okablowania w każdym środowisku pracy, nawet w aktywnych sieciach.
Tester składa się z generatora tonów i sondy detekcyjnej. Generator posiada gniazda RJ, bananowe i antenowe oraz komplet kabli i adapterów połączeniowych dzięki czemu możliwe jest testowanie miedzianych sieci teleinformatycznych wykonanych zarówno z przewodów koncentrycznych jak i jedno- i wieloparowych.
Urządzenie IntelliTone™ Pro posiada dwa tryby generatora tonu. Tryb cyfrowy może być wykorzystany do odseparowania kabli skrętkowych przy switchu lub w plątaninie kabli. Cyfrowy generator tonu IntelliTone Pro wytwarza zsynchronizowany sygnał cyfrowy, a kontrolowana przez mikroprocesor technologia identyfikacji sygnału wbudowana w próbnik IntelliTone™ Pro, odrzuca zakłócenia i fałszywe sygnały, w celu precyzyjnej lokalizacji kabla. W przeciwieństwie do tradycyjnych sygnałów, cyfrowe sygnały IntelliTone™ pozostają wyraźne mimo stosowania wtyków zakończeniowych. IntelliTone™ Pro Toner automatycznie generuje tony w indywidualnych przewodach w kablu, umożliwiając efektywną, prostą i bezpieczną lokalizację kabli w aktywnej sieci. Tryb analogowy SmartTone™ może być wykorzystany do odseparowania par przewodów przy niezakończonej wtyczce lub na łączówce telekomunikacyjnej.

System IntelliTone™ Pro posiada funkcje:
- lokalizacji przewodów
- wyszukiwania par w wiązce skrętki wieloparowej
- identyfikacji i sprawdzania łączności 10Mb/100Mb/1Gb Ethernet z kartą sieciową/switchem (indykacja portu)
- weryfikacji instalacji skrętkowej (mapa połączeń)
Dodatkowo lokalizator umożliwia sprawdzenie polaryzacji sieci telefonicznych, sygnałów autonegocjacji sieci ethernetowej oraz ciągłości przewodów.
Dane techniczne
Wymiary generatora (długość/szerokość/wysokość): 141/75/32mm
Waga generatora (z baterią): ok 170g
Wymiary sondy detekcyjnej (długość/szerokość/wysokość): 222/48/32mm
Waga (z baterią): ok 133g
Szczegółowa specyfikacja urządzenia dostępna jest tutaj
Urządzenie w komplecie zawiera generator, sondę detekcyjną, komplet baterii, komplet kabli i adapterów połączeniowych oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu