logo
Lokalizator przewodów generator + próbnik FLUKE Pro3000
nr katalogowy: 19901
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana niemiecka firma FLUKE NETWORKS, specyfikacja urządzenie dostępna jest na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi tutaj.

Oferowany lokalizator jest jest wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym w pracach przy istalacjach teleinformatycznych. Urządzenie posiada funkcje lokalizacji przewodów, wyszukiwania par w wiązce skrętki wieloparowej, testowania polaryzacji linii telefonicznej oraz testowania ciągłości obwodu.
Lokalizator składa się z dwóch części: nadajnika-generatora tonu oraz odbiornika-końcówki detekcyjnej. Generator tonu podłączamy do śledzonego przewodu z jednej strony wiązki, zaś odbiornikiem wykrywamy szukany przewód z drugiej strony wiązki dotykając końcówką detekcyjną do wszystkich żył po kolei. Szukany przewód wygeneruje sygnał dźwiękowy o innym natężeniu dźwięku niż pozostałe. Miernik umożliwia testowanie przewodów o długości do 16 km (dla przewodów miedzianych o grubości min. 24AWG).
Urządzenie posiada zintegrowane przewody pomiarowe zakończone wtykiem RJ11 (jeśli testowane przewody zakończone są gnizdem RJ11/12) oraz krokodylami (jeśli chcemy podpiąć się bezpośrednio do testowanych przewodów). Krokodyle z ostrzami kontaktowymi umożliwiają łatwe i pewne podpięcie się do testowanych kabli.
Sonda detekcyjna posiada regulację głosności oraz gniazdo jack 3.5mm na słuchawki tzw. "hands free" ułatwiające pracę instalatora gdy potrzebne są obie wolne ręce (słuchawek nie ma w komplecie).
Dane techniczne
Wymiary generatora (długość/szerokość/wysokość): 69/61/36mm
Wymiary sondy detekcyjnej (długość/szerokość/wysokość): 250/41/33mm
Szczegółowa specyfikacja urządzenia dostępna jest tutaj
Urządzenie w komplecie zawiera generator z kompletem kabli, sondę detekcyjną, pokrowiec oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu