logo
Tester okablowania sieciowego LAN RJ45/12/11/BNC z detektorem napięcia AC Pro'sKit MT-7058
nr katalogowy: 19882
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przedmiotu jest renomowana tajwańska firma Pro'sKit, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany tester jest narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania odcinków sieci i przewodów wykonanych z każdego rodzaju skrętki, zarówno nieekranowanej (UTP) jak i ekranowanej (FTP, STP), przewodów telefonicznych 2, 4 i 6-ścio żyłowych oraz kabli koncentrycznych zakończonych wtykami BNC. Tester składa się z jednostki głównej posiadającej gniazda RJ45/12/11 i BNC, odłączanej jednostki zdalnej z gniazdami RJ45/12/11 oraz terminatora BNC dzięki czemu umożliwia testowanie przewodów o długości do 300m.

Tester posiada następujace funkcje:
- testu poprawności wykonania sieci Ethernetowych zarówno instalacji (nieaktywnej), jak i patchcordów wykonanych z skrętki komputerowej
Po podłączeniu obu końców badanego odcinka (do testera i terminatora) i uruchomieniu testu czerwone diody LED oznaczone 1-8 oraz S (odpowiadające kolejnym żyłom i masie testowanego przewodu) powinny migać w nadajniku i odbiorniku w kolejności 1-2-3-4-5-6-7-8-S. Brak którejkolwiek z diód oznacza przerwę w obwodzie żyły o danym numerze (S/G oznacza masę). Zmieniona kolejność zapalanych diód oznacza niepoprawne połączenie (lub połączenie skrosowane). Tester można uruchomić w trybie AUTO (testowanie kolejnych żył i ekranu automatyczne) lub w trybie STEP (testowanie kolejnych żył pojedyńczo po przyciśnięciu przycisku). Dodatkowo tester sygnalizuje świeceniem odpowiedniej diody poprawne połączenie 1:1 (STRAIGHT), połączenie skrosowane (CROSSOVER) lub uszkodzenia: zwarcie między przewodami (SHORT)lub rozwarcie (NO CONNECTION).

- testu poprawności wykonania przewodów RJ11/RJ12/BNC
Odpowiednie gniazda umożliwiają sprawdzenie poprawności połączeń w w/w rodzajach kabli, pomiar i sygnalizacja błędów dla kabli RJ12/RJ11 odbywa się analogicznie jak opisano wyżej - oczywiście z uwzględnieniem mniejszej ilości testowanych żył, poprawność połączeń w kablach BNC sygnalizowana jast diodą LED BNC po stronie testera oraz czerwoną diodą LED w terminatorze.
- testu napięcia zmiennego AC>50V
Wbudowany (w prawym górnym rogu testera) detektor AC sygnalizuje czerwoną diodą NCV (Non Contact Voltage) obecność napięcia zmiennego o wartości 60-240V. W celu skorzystania z tej funkcji należy ustawić przełącznik wyboru trybu na NCV i zbliżyć prawy górny róg tester do badanego miejsca. Obecność napięcia sygnalizowana jest świeceniem czerwonej diody NCV oraz sygnałem dźwiękowym.
Uwaga! Testów nie można dokonywać na aktywnej instalacji - testowane kable muszą być odłączone od sprzętów (gniazdek, routerów, switchy, kart sieciowychm itp.). Testy przeprowadzane na aktywnych kablach (pod napięciem, podłączonych np. do sieci LAN, instalacji telefonicznej lub antenowej) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.
Dane techniczne
Typ badanych przewodów: RJ45, RJ12, RJ11, BNC
Maksymalna długość badanych przewodów: 300m
Zakres detekcji napięcia AC: 60~240V AC
Napięcie zasilania: 12V (bateria typ 23A w komplecie)
Wymiary: (długość/szerokość/wysokość): 100mm/60mm/25mm
Masa (bez baterii): 83g
Komplet zawiera tester-nadajnik, odbiornik-terminator RJ45/12/11, odbiornik-terminator BNC, baterię 12V, pokrowiec-etui oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu