logo
Tester LAN LCD - szukacz przewodów CT022
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 19881
Instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Tester okablowania sieciowego Network Cable Tester CT022 jest profesjonalnym narzędziem do szybkiego i wygodnego wyszukiwania i testowania sieci i przewodów wykonanych ze skrętki kategorii 5, 5e oraz 6. Tester może również wyszukiwać oraz testować poprawność instalacji wykonanych z kabla telefonicznego, współosiowego (koncentryka) oraz USB.

Miernik-tester jest profesjonalnym narzędziem łączącym w sobie funkcje:
- testu poprawności wykonania sieci Ethernetowych zarówno instalacji (nieaktywnej), jak i przewodów wykonanych z tzw. skrętki komputerowej
Tester sprawdza, wykrywa i prezentuje ma wyświetlaczu LCD mapę połączeń badanego odcinka sieci (lub patchcordu) wyświetlając numery przyporządkowanych pinów wtyków RJ45 na końcach badanego odcinka. Zwarcie jest sygnalizowane napisem SHORT (wraz z podaniem nr zwartch żył), rozwarcie (OPEN) sygnalizowane jest wyświetlaniem znaku X w miejscu włściwego nr pinu wtyku, zaś inne błędy połączeń (MISWIRE, REVERSED, CROSSOVER, SPLIT PAIRS) można odczytać analizując wyświetlaną mapę połączeń. Na wyświetlaczu prezentowany jest również rodzaj testowanego przewodu UTP (nieekranowany) lub STP (ekranowany).
- testu poprawności wykonania przewodów RJ11/RJ12/USB/BNC
Odpowiednie gniazda umożliwiają sprawdzenie poprawności połączeń w w/w rodzajach kabli.
- pomiaru długości przewodów RJ11/RJ12/USB/BNC
Po skalibrowaniu miernika odcinkiem kabla o zananej długości, miernik podaje długość podłączonych przewodów (ew. odległość do przerwy w kablu).
Tester składa się z dwóch części: nadajnika (jednostki głównej) i odbiornika (terminatora) pozwalających na wygodne testowanie elementów sieci komputerowej oraz kabli RJ11/RJ12/RJ45/USB/BNC o długości do 350m. Uwaga! Odbiornik (terminator) potrzebny jest do sprawdzania mapy połączeń. Pomiar długości wykonywany jest bez terminatora.
- śledzenie przewodu w wiązce - wykrywanie przeprowadzane przy przewodach nieaktywnych - niepodłączonych do zasilania
Wykrywacz składa się z dwóch części: nadajnika-generatora tonu (jednostki głównej) oraz odbiornika-sondy detekcyjnej. Generator tonu podłączamy do śledzonego przewodu z jednej strony wiązki, zaś odbiornikiem wykrywamy szukany przewód z drugiej strony wiązki dotykając końcówką detekcyjną do wszystkich żył po kolei. Szukany przewód wygeneruje sygnał dźwiękowy o innym natężeniu dźwięku niż pozostałe. Czułość sondy regulowana jest potencjometrem. Maksymalny dystans transmisji to kilkaset metrów. Dołączone słuchawki umożliwiają nasłuch w sytuacjach gdy dźwięki otoczenia zakłócają lub uniemożliwiają korzystanie z wbudowanego głośnika.

Napięcie zasilania: 2x9V (baterie w komplecie)
Długość/szerokość/wysokość (testera-nadajnika): 150mm/66mm/25mm, masa 163g
Długość/szerokość/wysokość (sondy-szukacza): 200mm/37mm/32mm, masa 104g
Długość/szerokość/wysokość (odbiornika-terminatora LAN): 91mm/29mm/22mm, masa 39g
Komplet zawiera tester-nadajnik, odbiornik-terminator LAN, sondę pomiarową szukacza przewodów, 2 baterie 9V, dodatkowe słuchawki, przewód pomiarowy z krokodylkami, pokrowiec-futerał oraz instrukcję obsługi.STRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)