logo
Higrometr - bezinwazyjny tester wilgotności drewna i materiałów budowlanych CEM DT-128
nr katalogowy: 19872
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis wilgotnosciomierza dostępny jest na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany przyrząd jest narzędziem warsztatowym do szybkiego bezinwazyjnego badania poziomu wilgotności ścian, stropów, podłóg i posadzek wykonanych z materiałów takich jak drewno, gips, beton itp.
Miernik wykorzystuje metodę pomiaru falami radiowymi o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu możliwy jest bezinwazyjny pomiar do głębokości 20-40mm materiału (głębokość zależy od gęstości mierzonego materiału). Wyświetlany poziom wilgotności jest wartością średnią, na którą wpływ ma wilgotność na powierzchni i wewnątrz badanego materiału. Poziom wilgotności podawany jest na wyświetlaczu LCD w jednostkach umownych w skali 0-100.
Głównym obszarem zastosowania tego urządzenia jest pomiar komparatywny, porównujący zmierzone wartości z wartościami referencyjnymi. Wartość referencyjna ustalana jest poprzez zmierzenie podobnego lub identycznego materiału w całkowicie suchym otoczeniu. Wartości wyższe od referencyjnych wskazują na zawilgocenie mierzonych materiałów (im wyższa wartość tym wyższa wilgotność). Procedura ta jest odpowiednia dla oszacowania stopnia dojrzałości tynków, posadzek, strat popowodziowych, dla wykrywania miejsc wycieku i obszarów wysokiej wilgotności. W instrukcji obsługi podane są wartości referencyjne dla gipsu i cementu pozwalające na ocenę wilgotności tych materiałów w zależności od odczytanych wskazań miernika.
Urządzenie posiada podświetlany wyświetlacz LCD oraz funkcje zapamiętywania minimalnego MIN i maksymalnego MAX odczytu.
Miernik posiada obudowę wykonaną z antypoślizgowego tworzywa oraz automatyczny wyłącznik zasilania po ok 50s braku aktywności.

Uwaga! Z uwagi na metodę pomiarową i głębokość penetracji istotny jest wpływ innych elementów w pobliżu zasięgu pomiaru. Jeśli w badanym materiałe w zasięgu penetracji znajdują się elementy z innego materiału w szczególności metalowe (zbrojenie, rury, gwoździe itp.) - odczyty mogą znacznie wzrosnąć.
Dane techniczne
Metoda pomiaru: generacja fali wysokiej częstotliwości
Zakres pomiarowy: 0-100 jednostek (± 0.1 jedn)
Głębokość penetracji: 20-40mm
Zasilanie: 9V 6F22 (bateria w komplecie)
Wymiary urządzenia (szerokość/wysokość/głębokość): 51/200/34mm
Masa urządzenia: ok. 175g
Komplet zawiera wilgotnościomierz, baterię 9V oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu