logo
Miernik rezystancji uziemienia MASTECH MS2302
nr katalogowy: 19862
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma MASTECH, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Miernik rezystancji uziemienia jest profesjonalnym narzędziem instalatorskim do precyzyjnego pomiaru rezystancji uziemienia. Dzięki funkcji pomiaru napięcia zakłócającego oraz dołączonym szpilkom i przewodom pomiarowym możliwe jest dokonanie pomiaru w zakresie 30Ω/100Ω/1000Ω/4000Ω z dokładnością ±3.0%.

Miernik posiada funkcje:
- pomiaru napięcia zkłócającego VE (Earth Voltage)
- pomiaru rezystancji uziemienia metodą dwubiegunową (2Pole Method)
- pomiaru rezystancji uziemienia metodą trzybiegunową (3Pole Method)
Uwaga! Norma EN 60364-6-61 dotycząca instalacji niskiego napięcia stwierdza, że odległości między uziomem i jedną z sond oraz sondami były sobie równe. W komplecie z miernikiem dołączone są dwie szpilki pomiarowe oraz przewody o długościach 20m, 10m oraz 5m które zapewniają długości między uziomem i sondami o wartości do 15m. Są to długości wystarczające do przeprowadzenia pomiarów z zachowaniem braku wzajemnego oddziaływania między uziomem a elektrodami.
Miernik posiada duży (36x95mm), podświetlany wyświetlacz LCD 3¾ cyfry do odczytu pomiaru, 42-segmentowy bargraf (linijka ułatwiająca szacowanie wskazań - odpowiednik wskazówki w miernikach analogowych), funkcję MAX/MIN/AVG do wyświetlania wartości minimalnej, maksymalnej i średniej, tryb pomiaru względnego, pamięć wewnętrzną do zapisu 100 pomiarów oraz automatyczny wyłącznik (po okresie 15 min bezczynności).
Obudowa miernika wykonana z antypoślizgowego tworzywa, w komplecie z urządzeniem jest praktyczna torba naramienna do przechowywania i przenoszenia oraz komplet elektrod i przewodów pomiarowych.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (6x1.5V AA baterie w komplecie)
Wyświetlacz: LCD 3¾ cyfry, max wskazanie 3999
Częstotliwość próbkowania: 800Hz
Prąd pomiaru: 3mA
Wymiary miernika (szerokość/głębokość/wysokość): 195mm/150mm/75mm
Masa miernika (z kompletem baterii): ok. 1070g
Długość przewodów pomiarowych: 20m, 10m, 5m
Komplet zawiera miernik, komplet baterii, komplet przewodów i elektrod pomiarowych, torbę naramienną oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu