logo
Narzędzie do zaciskania konektorów w "kwadrat" z automatycznym dopasowaniem HSC-864A
nr katalogowy: 19840
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowane Narzędzie służy do zaciskania konektorów izolowanych i nieizolowanych (cable ferrules) na kablu wielodrutowym (lince) o przekroju 0.25-10mm² (AWG23-AWG7).
Specjalnej konstrukcji gniazdo zaciskowe umożliwia zaciśnięcie tulejki w "czworokąt" z karbowanymi brzegami. Gniazdo automatycznie dopasowuje się do rozmiaru zaciskanej tulejki.
Rękojeść narzędzia wykończona jest specjalnym antypoślizgowym tworzywem, sześciopozycyjne pokrętło do regulacji siły nacisku potrzebnej do zaciśnięcia tulejki zapewnia właściwy docisk zgodny ze specyfikacją obrabianych złącz, mechanizm zapadkowy uniemożliwia przerwanie zaciskania przed osiągnieciem pełnego zaciśnięcia (jest to istotna funkcja sprawdzająca się przy wielokrotnym zaciskaniu - przy zmęczonej dłoni). Zaciskacz wykonany jest z hartowanej stali węglowej, długość ramion wynosi 17.5 cm, gniazdo dociskowe obrabiane CNC (precyzyjna obróbka numeryczna).

Uwaga! Narzędzie przeznaczone jest wyłącznie do zaciskania tulejek miedzianych nieizolowanych i izolowanych na odizolowanych żyłach przewodów wielodrutowych (linka). Stosowanie zaciskarki do przewodów drutowych lub przekrojów większych od 10mm² (AWG7) grozi uszkodzeniem narzędzia (odkształceniem lub pęknięciem sprężyny dociskowej) i nie może być podstawą reklamacji gwarancyjnej.
Dane techniczne
Materiał: hartowana stal węglowa, rękojeść wykończona antypoślizgowym tworzywem TPR
Przekrój kabla w zaciskanych tulejkach: 0.25-10mm² (AWG23-AWG7) - dopasowanie automatyczne.
Profil przekroju zaciśniętej tulejki: czworokąt z karbowaniem
Wymiary (długość/szerokość/grubość): 175/80/22mm
Masa: ok. 385g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu