logo
Multimetr U/I/R - tester okablowania sieciowego - lokalizator przewodów MASTECH MS8236
nr katalogowy: 19807
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma MASTECH, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie jest wielofunkcyjnym narzędziem pomiarowym narzędziem łączącym w sobie funkcjonalności:
1) Multimetru z funkcjami:
- pomiaru napięcia stałego w zakresach 200m/2/20/200V (±0.5%), 1000V (±0.8%) (podział na 5 zakresów z przełączaniem automatycznym lub ręcznym)
- pomiaru napięcia zmiennego w zakresach 200m/2/20/200/750V (±0.8%) (podział na 5 zakresów z przełączaniem automatycznym lub ręcznym)
- pomiaru natężenia prądu stałego w zakresach 200µ/2m/20m/200mA (±1.2%), 2A/10A (±2.0%) (podział na 6 zakresów z przełączaniem automatycznym lub ręcznym)
- pomiaru natężenia prądu zmiennego w zakresach 200µ/2m/20m/200mA (±1.5%), 2A/10A (±3.0%) (podział na 6 zakresów z przełączaniem automatycznym lub ręcznym)
- pomiaru rezystancji (oporności) w zakresach 200Ω/2k/20k/200k/2M/20MΩ (±1.0%) (podział na 6 zakresów z przełączaniem automatycznym lub ręcznym)
- testu ciągłości obwodu (z brzęczykiem informującym o zamkniętym obwodzie przy rezystancji mniejszej niż 70Ω)
- testu kierunku polaryzacji diody (z brzęczykiem informującym o przewodzeniu, na wyświetlaczu prezentowane jest przybliżone napięcie przewodzenia badanej diody)
- bezdotykowej detekcji napięcia zmiennego NCV (dla napięcia >50V przy częstotliwości 50Hz)
2) Testera instalacji teleinformatycznych posiadającego funkcje:
- testu poprawności działania linii telefonicznej (test przeprowadzany na aktywnej linii telefonicznej)
- testu poprawności wykonania sieci Ethernetowych (zarówno instalacji (nieaktywnej), jak i przewodów wykonanych z tzw. skrętki komputerowej). Tester składa się z dwóch części: nadajnika i odbiornika pozwalających na wygodne testowanie elementów sieci komputerowej. Gniazdo RJ45 do którego podłączany jest badany kabel znajduje sie pod zdejmowaną pokrywą z jednej strony miernika zaś odbiornik-terminator umieszczony jest z drugiej strony miernika (należy go wysunąc ze schowka)
Tester, w odróżnieniu od tanich i popularnych urządzeń sprawdzających tylko przejście sygnału na każdej z 4-rech par skrętki, sprawdza, wykrywa i prezentuje optycznie (wyświetlając numery przewodów oraz opis błędów) następujące błędy wykonania sieci lub patchcordów:
- brak połączenia (OPEN)
- zwarcia między przewodami (SHORT)
- błędne połączenia przewodów (MISWIRE np. końcówka z nr 1 na jednym końcu trafia na nr 3 na drugim końcu testowanego odcinka sieci)
- odwrotne połączenia w parze (REVERSED połączenie w parze jest wykonane odwrotnie niż powinno)
- przeploty (SPLIT PAIRS przewody są połączone prawidłowo tzn. 1-1, 2-2, itd, ale nieprawidłowo są skręcone pary np przewód nr 1 tworzy parę z przewodem nr 3 zamiast 2)

3) Lokalizatora - szukacza przewodów który daje możliwość:
- śledzenia przewodu w wiązce (wykrywanie przeprowadzane przy przewodach nieaktywnych - niepodłączonych do zasilania)
Wykrywacz składa się z dwóch części: nadajnika-generatora tonu oraz odbiornika-końcówki detekcyjnej. Generator tonu podłączamy do śledzonego przewodu z jednej strony wiązki, zaś odbiornikiem wykrywamy szukany przewód z drugiej strony wiązki dotykając końcówką detekcyjną do wszystkich żył po kolei. Szukany przewód wygeneruje sygnał dźwiękowy o innym natężeniu dźwięku niż pozostałe.

Urządzenie posiada duży (55x30mm) podświetlany wyświetlacz LCD 3½ cyfry do odczytu pomiaru, pamięć odczytu i wartości maksymalnej, automatyczną lub ręczną zmianę zakresów pomiarowych oraz automatyczny wyłącznik. Obudowa pokryta jest antypoźlizgowym tworzywem. Składana podpórka, uchwyty na końcówki pomiarowe, schowek na odbiornik do testów LAN oraz komplet przewodów i zakończeń pomiarowych ułatwiają eksploatację miernika.
Uwaga! Testów poprawności wykonania sieci LAN można dokonywać tylko na przewodach i odcinkach nieaktywnej sieci (odłączonej od routerów, switchów i kart sieciowych). Testy przeprowadzane na aktywnej sieci (pod napięciem, podłączonych do działających urządzeń) mogą być przyczyną uszkodzenia testera i/lub odbiornika.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 2x9V (baterie w komplecie)
Wyświetlacz: LCD 3½ cyfry, max wskazanie 1999
Wymiary miernika (długość/szerokość/wysokość): 195mm/92mm/55mm
Wymiary odbiornika - terminatora LAN (długość/szerokość/wysokość): 50mm/35mm/28mm
Wymiary sondy - szukacza (długość/szerokość/wysokość): 240mm/35mm/25mm
Masa (miernika z baterią) : ok. 400g
Komplet zawiera miernik-tester, odbiornik-terminator LAN, sondę pomiarową szukacza przewodów, 2 baterie 9V, komplet przewodów pomiarowych oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu