logo
Miernik poziomu sygnału SAT z wyświetlaczem LCD 'DIGITAL SATELLITE FINDER'
nr katalogowy: 19806
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Instrukcja instalacji i obsługi miernika dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie służy do precyzyjnego ustawienia czaszy anteny SAT. Miernik podłączony pomiędzy konwerter a tuner SAT pokazuje na podświetlanym ekranie LCD poziom sygnału SAT w skali 0-100%. Regulowany tłumik sygnału pozwala na dokładne dostrojenie. Dodatkowym ułatwieniem w ustawianiu anteny jest wbudowany brzęczyk, który rosnącym natężeniem emitowanego dźwięku sygnalizuje wzrost poziomu mierzonego sygnału TV. Wbudowany kompas pozwala na zgrubne ustawienie azymutu ustawianej anteny. Miernik wymaga zasilania 13-18V które pobierane jest z podłączonego tunera SAT.
Uwaga! Miernik posiada dwa gniazda F. Do gniazda LNB należy podłączyć konwerter talerza SAT zaś do gniazda REC - tuner SAT. Przewody łączące powinny być zakończone wtykami typu F.
Podłączenie i ustawianie anteny
1) Kabel łączący tuner SAT (lub multiswitch w przypadku większych instalacji) z konwerterem należy odłączyć od konwertera i podłączyć do wejścia 'TO REC' miernika, wejście 'TO LNB' miernika należy podłączyć za pomocą kabla F-F z konwerterem. Poprawność podłączenia sygnalizowana jest włączeniem ekranu LCD. Przyciskiem Buzzer możemy włączyć/wyłączyć brzęczyk zaś przyciskiem Light można włączyć podświetlenie ekranu
2) Przyciskami tłumienia (ATT- oraz ATT+) ustawiamy czułość miernika na maksymalną (czyli minimalne tłumienie) i zgrubnie ustawiamy czaszę kierując się odczytem siły sygnału i natężeniem emitowanego przez miernik dżwięku.
3) Po osiągnięciu maksymalnej wartości (100%) i dźwięku zmniejszamy czułość miernika (zwiekszamy tłumienie) i precyzyjnie ustawiamy czaszę anteny.
4) Powtarzamy punkt 3 aż do momentu kiedy nie możemy ruszając anteną uzyskać wyższego odczytu miernika. Oznacza to, że czasza anteny ustawiona jest optymalnie.
Dane techniczne
Złącza: 2x gniazdo F żeńskie
Impedancja: 75Ω
Zakres częstotliwości: 0.95-2.15GHz
Poziom sygnału wejściowego: min -40dBm, max -10dBm
Zasilanie: 13-18V (pobierane z podłączonego tunara SAT)
Wymiary (szerokość/wysokość/głębokość): 81mm/67mm/35mm
Masa miernika: ok. 90g
Komplet zawiera: miernik SAT oraz polsko- i angielskojęzyczną instrukcję obsługi.
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu