logo
Miernik promieniowania mikrofalowego MHz~GHz CEM DT-2G
nr katalogowy: 19805
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie jest cyfrowym miernikiem poziomu natężenia promieniowania elektromagnetycznego przeznaczonym do zastosowań w przemyśle, biurach itp.

Mikrofale to promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie od 100 MHz do kilkuset GHz. Jest ono emitowane przez instalacje elektryczne oraz większość urządzeń elektronicznych powszechnego użytku (kuchenki mikrofalowe, telefony komórkowe, urządzenia Wi-Fi itp. Wysokie natężenie tego promieniowania (mierzone w mW/cm2) może być groźne dla zdrowia. Według organizacji FDA (Food and Drug Administration - Amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków) oraz EPA (Environmental Protection Agency - Agencja Ochrony Środowiska USA) promieniowanie powyżej 5mW/cm2 może być nieobojętne dla zdrowia.
Oferowany przez nas miernik mierzy natężenie promieniowania mikrofalowego w zakresie 0~10 mW/cm2 z z dokładnością ±1dB. Miernik posiada podświetlany wyświetlacz LCD, funkcję sygnalizacji przekroczenia progu bezpieczeństwa (>5mW/cm2) oraz funkcję MAX która zmienia wyświetlaną wartość pomiaru tylko wtedy gdy wartość ta jest wyższa od poprzedniej.
Miernik posiada ergonomiczną obudowę wykańczaną antypoślizgowym materiałem oraz futerał ochronny wykonany z miękkiego tworzywa.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (bateria 6F22 w komplecie)
Zakres częstotliwości: mikrofale w zakresie kilkadziesiąt MHz - kilkaset GHz (kalibracja dla 2.45GHz)
Zakres pomiarowy: 0~10 mW/cm2
Dokładność: ±1dB
Próbkowanie: 2/sek
Wymiary miernika (długość/szerokość/wysokość): 160mm/70mm/40mm
Masa miernika (z baterią): ok. 150g
Komplet zawiera miernik, baterię 9V, futerał ochronny oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu