logo
Miernik stężenia formaldehydu HCHO i lotnych związków organicznych LZO CEM DT-900A
nr katalogowy: 19797
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany miernik jest profesjonalnym narzędziem do pomiaru stężenia formaldehydu (HCHO) oraz stężenia lotnych związków organicznych w powietrzu badanym wewnątrz pomieszczeń.

Lotne związki organiczne (LZO, ang. TVOC Total Volatile Organic Compounds) występują jako uboczne produkty w wielu procesach przemysłowych i stanowią źródło zanieczyszczeń środowiska. LZO można znaleźć w szeregu produtków używanych w domach, takich jak np. farby na bazie rozpuszczalników, uszczelniacze, kleje, tynki, masy gipsowe, tusze do drukarek, produkty czyszczące, nabłyszczające, rozpuszczalniki organiczne, zmiękczacze, występują także w spalinach samochodowych. Przy stężeniu powyżej 3mg/m3 mogą wywołać podrażnienia błon śluzowych dróg oddechowych, oczu i skóry, bóle głowy i zmęczenie a nawet uszkodzenia układu nerwowego.
Szczególnie groźną substancją występującą w powietrzu w pomieszczeniach jest formaldehyd (HDHO), który jest gazem stosowanym w materiałach przemyśle kosmetycznym, meblowym, a nawet odzieżowym. Przy stężeniu powyżej 0.5mg/m3 może wywoływać podrażnienia, stany zapalne, łzawienie, pieczenie spojówek, ból gardła i głowy, nudności, osłabienie i bezsenność. Może mieć również działanie rakotwórcze.

Oferowany miernik wyświetla w czytelny sposób na ekranie LCD wyniki pomiarów stężenia formaldehydu (HCHO) oraz stężenia lotnych związków organicznych w ppm (parts per million) lub mg/m3. Dodatkowo wyświetlana jest wartość API (Air Pollution Index) - wskaźnika jakości powietrza stosowanego w niektórych krajach Azji (0-100 powietrze czyste, powyżej 100 - niezdrowe). Miernik ma możliwość ustawiania jednostek pomiaru (ppm lub mg/m3), ustawianie progów alarmu, włączania i wyłączania sygnalizacji dźwiękowej
Miernik posiada kompaktowe wymiary, wykonany jest z antypoźlizgowego tworzywa i umożliwia obsługę jedną ręką:
Źródłem zasilania miernika jest wbudowany akumulator Li-Po. Akumulator jest ładowany z zasilacza 9V/1A (zasilacz w komplecie).
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 7.4V (wewnętrzny akumulator Li-Po, zasilacz do ładowania 9V/1A w komplecie)
Zakresy pomiarowe:
- HCHO: 0.00~5.00mg/m³ ±5%
- LZO: 0.00~9,99mg/m³ ±5%
Wymiary miernika (długość/szerokość/wysokość): 165mm/60mm/25mm
Masa miernika: ok. 190g
Komplet zawiera miernik, zasilacz 9V/1A oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu