logo
Pyłomierz miernik stężenia pyłów zawieszonych PM2.5/PM10 CEM DT-96
nr katalogowy: 19796
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany miernik jest profesjonalnym narzędziem do pomiaru stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10 oraz pomiaru temperatury i wilotności badanego powietrza.

Pyły PM10 i PM2.5 są mieszaninami substancji organicznych i nieorganicznych zawierającymi substancje toksyczne. W przypadku PM10 są to metale ciężkie, rakotwórczy benzo(a)piren, dioksyny i furany, w skład PM2.5 wchodzą natomiast zanieczyszczenia wtórne, które wykształciły się z przemian dwutlenku azotu, siarki i amoniaku. Pyły te cechują się małą średnicą (do 10 i do 2.5 mikrometrów), co umożliwia im swobodne przenikanie do ludzkich płuc, a nawet naczyń krwionośnych (PM2.5). Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustaliła dobowe normy stężeń pyłu zawieszonego na poziomie 25μg/m3 dla dla pyłów PM2.5 oraz 50μg/m3 dla pyłów PM10. Niestety normy te są w Polsce bardzo często przekraczane (szczególnie w w bezwietrzne zimowe dni).

Oferowany miernik wyświetla w czytelny sposób na ekranie LCD wyniki pomiarów stężenia cząstek PM2.5, PM10, temperatury oraz wilgotności badanego powietrza. Dodatkowo na bargrafie prezentuje poziom zagrożenia (wynik na tle linijki z kolorami od zielonego-bezpieczny do bordowego-normy przekroczone wielokrotnie)
Czas pomiaru jest ustawiany w zakresie 30s/1min/2min/5min. Po tym czasie na wyświetlaczu prezentowane są uśrednione wartości zmierzonych stężeń i wyniki są zapisywane do pamięci wewnętrznej.
Miernik posiada przykręcaną podpórkę pozwalającą na ustawienie pod kątem oraz standardowy gwint do ew. przykręcenia statywu. Pamięć miernika zawiera 5000 zapisów. W ustawieniach miernika można przeglądać zapisane pomiary a także skonfigurować szereg parametrów takich jak aktualna data i czas, funkcja alarmu, czas pomiaru, tryb pomiaru, jednostkę temperatury i tryb automatycznego wyłączania. Źródłem zasilania miernika jest wbudowany akumulator. Akumulator jest ładowany kablem USB (w komplecie) z dowolnego portu USB komputera lub zasilacza 5V/1A z portem USB (zasilacza nie ma w komplecie).
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 5V (wewnętrzny akumulator, ładowanie przez port miniUSB, kabel do ładowania w komplecie, zasilacza 5V USB nie ma w komplecie )
Zakresy pomiarowe:
- PM2.5: 0~2000μg/m³
- PM10: 0~2000μg/m³
- temperatura: 0~50°C
- wilogotność: 0~100%RH
Czas pomiaru: 30s/1min/2min/5min
Pojemność pamięci wewnętrznej: 5000 rekordów
Wymiary miernika (długość/szerokość/wysokość): 185mm/55mm/38mm
Masa miernika: ok. 170g
Komplet zawiera miernik, kabel do ładowania USB-miniUSB oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu