logo
Luxometr - miernik poziomu światła Pro'sKit MT-4617LED
nr katalogowy: 19775
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przedmiotu jest renomowana tajwańska firma Pro'sKit, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie jest cyfrowym miernikiem poziomu natężenia światła przeznaczonym do zastosowań w przemyśle, biurach, fotografii itp. Miernik mierzy natężenie światła w zakresie 0 - 200 klux z rozdzielczością 0.1 lux z dokładnością ±3% dla pomiarów światła o temperaturze 2854K (żarówka wolframowa) oraz ±6% dla pomiarów pozostałych źródeł światła. Pomiar dokonywany jest jest w luxach (LX) lub stopokandelach (FC). Miernik dedykowany jest do pomiarów natężenia sztucznych źródeł światła - skalibrowany jest dla żarówki wolframowej, niemniej w pamięci zapisane ma parametry korekcyjne dla oświetlenia LED o różnych barwach (istnieje też możliwość zapisania własnych parametrów korekcyjnych.
Miernik posiada 3.5 cyfrowy wyświetlacz LCD z linijką analogową (bargrafem) do odczytu pomiarów, możliwość ręcznej lub automatycznej zmiany zakresów, pamięć ostatniego, minimalnego i maksymalnego odczytu, tryb wyświetlania wartości względnej oraz tryb wyświetlania wartości szczytowej.
Detektorem pomiarowym jest dioda półprzewodnikowa z filtrem czułości widmowej. Wykres czułości widmowej detektora przedstawia rysunek poniżej:
Automatyczny wyłącznik wyłącza urządzenie po ok 10min bezczynności, obudowa wykończona jest antypoźlizgowym tworzywem, w komplecie miernik posiada zamykany miękki pokrowiec.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (bateria 6F22 - nie ma w komplecie)
Detektor: dioda półprzewodnkowa z filtrem czułości widmowej
Zakres pomiarowy: 20lux/200lux/2klux/20klux/200klux (±3-6%)
Rozdzielczość: 0.1lux
Próbkowanie: 2/sek
Wymiary miernika (długość/szerokość/wysokość): 170mm/85mm/45mm
Masa miernika (bez baterii): ok. 160g
Komplet zawiera miernik, torbę-futerał oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu