logo
Zestaw 3w1 lutownica/palnik gazowy/nadmuch gorącego powietrza Pro'sKit GS-23K
nr katalogowy: 19403
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przedmiotu jest renomowana tajwańska firma Pro'sKit, szczegółowy opis dostępny jest na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany produkt jest przenośnym zestawem lutowniczym zasilanym gazem z możliwością wielokrotnego napełaniania. W zależności od użytej końcówki moze być stosowane jako lutownica, palnik gazowy lub nadmuch gorącego powietrza.
Zestaw posiada 5 wymiennych końcówek, dzięki temu może być stosowany do lutowania, jako narzędzie odcinające i ściągające izolację, nóż cieplny do styropianu, narzędzie do obkurczania rur termokurczliwych itp. Dodatkowo w zestawie dostarczana jest cyna w fiolce oraz gąbka do czyszczenia nasadek.
Do zasilania urządzenia należy stosować wysokiej jakości gaz zapalniczkowy. Urządzenie posiada zbiornik na gaz z przezroczystym okienkiem ułatwiającym kontrolę napełniania i eksploatacji oraz piezoelektryczną zapalarkę. Napełnianie urządzenia odbywa się w analogiczny sposób jak napełnianie zapalniczki. Lutownicę uruchamiamy wciskając zawór bezpieczeństwa i równocześnie przesuwając w dół przycisk piezoelektrycznego zapalnika. Po kilkunastu sekundach urządzenie jest gotowe do pracy. Dla zapewnienia wygody pracy i bezpieczeństwa użytkowania lutownica posiada rozkładaną podpórkę zaś pojemnik na zestaw posiada profilowany otwór do bezpiecznego odstawiania lutownicy.
W zależności od użytej nasadki temperatura robocza regulowana pokrętłem na korpusie urządzenia wynosi:
- maksymalna temperatura palnika gazowego: 1300°C
- maksymalna temperatura nasadki z dmuchawą: 600°C
- maksymalna temperatura grotów lutowniczych: 500°C

Lutownica wraz z kompletem akcesoriów zapakowane jest do pudełka-podstawki ułatwiającego przenoszenie, przechowywanie oraz eksploatację. Profilowanie pudełka umożliwia wygodne ustawianie lutownicy i lutowia w czasie pracy oraz odstawianie lutownicy w celu ostudzenia.

Uwaga! Podczas pracy z użyciem grota nie należy ustawiać zbyt wysokiej temperatury (> 1/2 maksymalnej możliwości) ponieważ przegrzanie może spowodować uszkodzenie lutownicy.
Dane techniczne
Zastosowanie: lutownica/palnik/dmuchawa
Zasilanie: standardowy gaz zapalniczkowy (butan)
Moc: 30-125W
Pojemność zbiornika gazu: ok 15ml
Czas pracy przy pełnej zawartości zbiornika: ok. 75min
Maksymalna temperatura: 500°C (groty), 600°C (dysza gorącego powietrza), 1300°C (palnik)
Wymiary (długość/średnica): 250mm/30mm
Masa: ok. 114g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu