logo
Ultradźwiekowy miernik grubości materiałów V&A VA8041
nr katalogowy: 19398
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma V&A INSTRUMENT, specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany miernik jest profesjonalnym narzędziem warsztatowym do pomiaru grubości materiałów takich jak stal, szkło, plastik, ceramika itp) szczególnie przydatne do pomiarów grubości ścianek zbiorników, rur, pokryć dachowych i wszędzie tam gdzie tradycyjna metoda pomiaru jest niemożliwa.
Pomiar grubości dokonywany jest za pomocą pomiaru czasu rozchodzenia się fali ultradźwiękowej w danym materiale. Miernik ma zdefiniowane prędkości fali ultradźwiękowej dla 12 materiałów (prędkość rozchodzenia sie fali ultradźwiękowej jest różna dla różnych materiałów) - możliwe jest również zdefiniowe 5 własnych predkości dla materiałów nietypowych.
Pomiaru dokonuje się przy pomocy sondy przykładanej do badanego materiału (kontakt między sondą a badanym materiałem zapewnia specjalny żel - informacja o jakości kontaktu preentowana jest graficznie na wyświetlaczu), odczyt grubości przedstawiany jest na wyświetlaczu LCD w mm lub calach.
Płytka kalibracyjna umieszczona w górnej części obudowy nad wyświetlaczem służy do okresowej kalibracji miernika.
Miernik posiada standardowy gwint do przykręcenia statywu, automatyczny wyłącznik autopower off zapobiegający przedwczesnemu rozładowaniu baterii oraz aluminiową walizką ochronną ułatwiającą przenoszenie i zapobiegającą przypadkowemu uszkodzeniu urządzenia.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 4.5V (3x1.5V baterie AAA/R3 w komplecie)
Metoda pomiaru: pomiar czasu rozchodzenia się fali ultradźwiękowej 5MHz
Zakres pomiarowy: 1.2 - 220mm (stal)
Rozdzielczość: 0.1mm
Dokładność: ±(1.0%+0.1mm)
Próbkowanie: 0.6s
Długość sondy pomiarowej: ok. 1m
Wymiary urządzenia (długość/szerokość/wysokość): 165mm/60mm/30mm
Masa urządzenia (z bateriami i sondą): ok. 210g
Komplet zawiera miernik, sondę pomiarową, tubkę żelu kontaktowego, komplet baterii, aluminiowy futerał-walizkę oraz polsko i angielskojęzyczną instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu