logo
Tester okablowania sieciowego RJ45/BNC UTP/FTP/STP, komunikaty głosowe, wyświetlacz LCD SC6106
nr katalogowy: 19394
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Instrukcja obsługi testera dostępna jest tutaj.

Oferowany tester jest narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania sieci Ethernetowych, przewodów (patchcordów) wykonanych ze skrętki komputerowej oraz sieci i połączeń wykonanych z kabli współosiowych oraz wielożyłowych. Tester przeznaczony jest do testowania sieci i przewodów wykonanych z każdego rodzaju skrętki, zarówno nieekranowanej (UTP) jak i ekranowanej (FTP, STP). Tester może również testować poprawność sieci wykonanych z kabla współosiowego (koncentryka). Tester pozwala na sprawdzenie zarówno poprawności połączeń jak i zgodności ze standardami T568A/B T258A, 10Base-T oraz Token Ring. Tester posiada gniazda RJ45 oraz adaptery RJ45-BNC i RJ45-2xkrokodylek - tak więc można testować kable i odcinki sieci zakończone wtykami RJ45 lub BNC a także kable bez zakończeń wtykowych (żyły do testów chwytane są krokodylkami).
Tester składa się z dwóch części: jednostki głównej-nadajnika oraz jednostki zdalnej-odbiornika pozwalających na wygodne testowanie elementów sieci o długości do 300m (500m w przypadku kabla koncentrycznego zakończonego BNC).
Kable można testować na dwa sposoby - lokalnie, używając wyłącznie jednostki głównej lub zdalnie, używając jednostki głównej i odbiornika. Testowanie lokalne jest wygodne w przypadku sprawdzania kabli (patchcordów) zaś testowanie zdalne - w przypadku testowania ułożonych już odcinków sieci gdy oba końce testowanego odcinka znajdują się w odległych miejscach (np. na różnych piętrach). Jeden koniec testowanego przewodu należy podłączyć do jednostki głównej (gniazdo MAIN), drugi koniec należy podłączyć do drugiego gniazda jednostki głównej (gniazdo LOOPBACK) lub do odbiornika. Wyniki testów prezentowane są na 4-wierszowym wyświetlaczu LCD. Ciekawą i niespotykaną w tego typu testerach funkcją są głosowe komunikaty o wynikach testów pozwalające wykonywać pomiary bez konieczności odczytywania wyników z ekranu LCD.
Po uruchomieniu i wyborze rodzaju testowanego kabla (UTP, FTP, TELEPHONE, BNC) tester sprawdza badany przewód i prezentuje optycznie wyświetlaczu oraz dźwiękowo komunikatami w języku angielskim:
   - mapę połączeń (z informacją o poprawnym PASS lub błędnym połączeniu)
   - zwarcia (SHORT) między przewodami
   - przerwy-rozwarcia (OPEN) testowanych przewodów
   - błędne połączenia przewodów (WRONG) (np. końcówka nr 1 na jednym końcu trafia na nr 2 na drugim końcu testowanego odcinka sieci).
Uwaga1! Tester sprawdza poprawność połączeń wszystkich żył badanego kabla. Nie jest natomiast miernikiem przepustowości kabla, nie da się więc przy jego pomocy sprawdzić maksymalnej przenoszonej przez kabel prędkości transmisji.

Uwaga2! Testów nie można dokonywać na aktywnej instalacji - testowane kable muszą być odłączone od sprzętów (gniazdek, routerów, switchy, kart sieciowychm itp.). Testy przeprowadzane na aktywnych kablach (pod napięciem, podłączonych np. do sieci LAN, instalacji telefonicznej lub antenowej) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.
Dane techniczne
Typ badanych przewodów: RJ45, BNC, kable dwużyłowe bez końcówek
Maksymalna długość testowanych przewodów: do 300m dla kabli RJ45, do 500m dla kabli BNC
Napięcie zasilania: 6V (4 x bateria R3 AAA - w komplecie z testerem)
Wymiary jednostki głównej - nadajnika (długość/szerokość/wysokość): 123mm/67mm/24mm
Wymiary jednostki zdalnej - odbiornika (długość/szerokość/wysokość): 77mm/38mm/21mm
Masa (komplet nadajnik + odbiornik): ok. 150g
Komplet zawiera jednostkę główną - nadajnik, odbiornik, 4 baterie R3 AAA, 2 adaptery RJ45-2xkrokodyek (2 żyły), 2 adaptery RJ45-BNC oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu