logo
Tester okablowania sieciowego LAN RJ45/BNC, pomiar długości żył, wyświetlacz LCD SC8108
nr katalogowy: 19392
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Instrukcja obsługi testera dostępna jest tutaj.

Uwaga! Na rynku oferowanych jest wiele testerów z oznaczeniem handlowym SC8108. Główną różnicą (mimo identycznego wyglądu) jest rodzaj zastosowanego chipsetu na płycie głównej. Od niego zależy między innymi możliwość współpracy z wieloma terminatorami. Kupując nasz tester macie Państwo pewność, że miernik współpracuje z dodatkowymi terminatorami (które również posiadamy w ofercie).

Oferowany tester jest narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania kablowej sieci LAN, okablowania telefonicznego oraz kabli współosiowych. Tester przeznaczony jest do testowania sieci i przewodów wykonanych z każdego rodzaju skrętki (nieekranowanej UTP, ekranowanej FTP, STP), kabli koncentrycznych oraz kabli wielożyłowych.
Tester składa się z dwóch części: jednostki głównej-nadajnika oraz odbiornika-terminatora pozwalających na wygodne testowanie elementów sieci o długości do 1350m. Kable można testować na dwa sposoby - lokalnie, używając wyłącznie jednostki głównej lub zdalnie, używając jednostki głównej i terminatora. Testowanie lokalne jest wygodne w przypadku sprawdzania kabli (patchcordów) zaś testowanie zdalne - w przypadku testowania ułożonych już odcinków sieci gdy oba końce testowanego odcinka znajdują się w odległych miejscach (np. na różnych piętrach). Jeden koniec testowanego przewodu należy podłączyć do jednostki głównej (gniazdo MAIN), drugi koniec należy podłączyć do drugiego gniazda jednostki głównej (gniazdo LOOPBACK) lub do odbiornika-terminatora.
Konstrukcja miernika umożliwia dołączenie naraz do 8 terminatorów oznaczonych numerami ID1 do ID8. Miernik identyfikuje terminator wyświetlając numer aktualnie mierzonego. Dzięki temu można testować rozbudowaną sieć dołączając do miernika kolejne odcinki instalacji z założonymi na ich końcu terminatorami. Pomiar długości żył wykonawany jest na instalacji otwartej - bez zakładania odbiornika.

Uwaga! Miernik w komplecie posiada jeden odbiornik-terminator o numerze ID1. W ofercie posiadamy również dodatkowe terminatory o numerach ID2~ID8. Dodatkowe terminatory współpracują wyłącznie z miernikiem z naszej oferty (o czym piszemy na wstępie opisu).

Po uruchomieniu, tester pokazuje mapę połączeń, numery sparowanych żył oraz długość par (lub żył niesparownych) testowanego kabla.
Błędy takie zwarcia przewodu, przerwy w połączeniach, nieprawidłowe połączenia oraz niewłaściwe sparowanie żył można odczytać z wyświetlacza po zakończeniu testów Wiremap oraz Pair&Lenght:
W celu testowania instalacji innych niż sieć komputerowa, należy posiadać odpowiednie adaptery pomiarowe (BNC-RJ45, DSUB-RJ45, IEC-RJ45, RJ11-RJ45, RJ12-RJ45 itp.) ponieważ tester posiada tylko gniazda typu RJ45. W komplecie oprócz terminatora RJ45 ID1 nie ma żadnych adapterów i ew. należy je wykonać we własnym zakresie.

Uwaga1! Tester sprawdza poprawność połączeń oraz długość wszystkich żył badanego kabla. Nie jest natomiast miernikiem przepustowości kabla, nie da się więc przy jego pomocy sprawdzić maksymalnej przenoszonej przez kabel prędkości transmisji.

Uwaga2! Testów nie można dokonywać na aktywnej instalacji - testowane kable muszą być odłączone od sprzętów (gniazdek, routerów, switchy, kart sieciowych itp.). Testy przeprowadzane na aktywnych kablach (pod napięciem, podłączonych np. do sieci LAN, instalacji telefonicznej lub antenowej) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.
Dane techniczne
Typ badanych przewodów: skrętka komputerowa, kable współosiowe, kable wielożyłowe (dla końcówek innych niż RJ45 należy zaopatrzyć się w odpowiednie adaptery, których nie ma w komplecie)
Maksymalna długość testowanych przewodów: do 1350m
Napięcie zasilania: 6V (4 x bateria R3 AAA - w komplecie)
Wymiary jednostki głównej - nadajnika (długość/szerokość/wysokość): 180mm/80mm/40mm
Wymiary odbiornika - termiantora (długość/szerokość/wysokość): 77mm/30mm/20mm
Masa (komplet nadajnik + odbiornik): ok. 340g
Komplet zawiera jednostkę główną - nadajnik, odbiornik - terminator ID1, 4 baterie R3 AAA, oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu