logo
Miernik poziomu dźwięku decybelomierz sonometr z interfejsem RS232 MASTECH MS6701
nr katalogowy: 19387
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma MASTECH, specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj, instrukcja obsługi dostępna jest tutaj, zaś instrukcja instalacji aplikacji komputerowej dostępna jest tutaj.

Sonometr - decybelomierz MS6701 jest cyfrowym miernikiem poziomu natężenia dźwięku przeznaczonym do zastosowań w przemyśle, biurach, badaniach ruchu itp. Jest zgodny z międzynarodową normą IEC651 type 2 oraz ANSI S1,4 type 2 dotyczącą mierników pomiaru dźwięku.

Miernik mierzy natężenie dźwięku w zakresie 30-130 dB z dokładnością ±1.5dB w zakresie częstotliwości 31.5Hz-8kHz z filtrami "A" (charakterystyka ludzkiego ucha) oraz "C" (charakterystyka liniowa). Sonometr posiada interfejs RS232 umożliwiający podłączenie miernika do komputera i dzięki dołączonej aplikacji SoundLevel można wyniki pomiarów oglądać na ekranie komputera, zobrazować na wykresach oraz zapisać na pliku. Aplikacja współpracuje z systemem operacyjnym Windows XP/Vista/7/8/10.
powiększenie powiększenie
W dolnej części sonometru znajdują się gniazda wyjściowe mierzonego sygnału o charakterystyce AC 0.7Vrms/600Ω lub DC 10mV/dB/1kΩ do podłączenia zewnętrznego analizatora, rejestratora lub oscyloskopu oraz gniazdo do podłączenia zewnętrznego zasilacza 9V.
Z boku sonometru znajduje się gniazdo wyjściowe RS232 (z izolacją optoelektryczną) oraz śruba kalibracyjna.
Miernik posiada duży (52x38mm) 4-ro cyfrowy podświetlany wyświetlacz LCD do odczytu pomiarów (odczyt cyfrowy oraz bargraf - linijka analogowa), zegar z wyświetlaniem aktualnego czasu, pamięć pomiarów (16000 rekordów), pamięć maksymalnego odczytu. Obudowa wykonana jest z antypoźlizgowego tworzywa, wysokiej jakości mikrofon elektretowy posiada osłonę antywiatrową. Pudełko ochronne wyłożone gąbką ułatwia przenoszenie i zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu miernika.

Uwaga! Sonometr posiada możliwość podłączenia do komputera przez port szeregowy RS232 w postaci złącza DSUB 9P - w komplecie jest odpowiedni kabel. Z uwagi na fakt, że w większości nowych modeli komputerów nie ma portów szeregowych RS232 (posiadają jedynie USB), do podłączenia sonometru niezbędny jest konwerter RS232-->USB. Konwerter taki nie jest wyposażeniem miernika, należy go kupić osobno. W ofercie posiadamy takie konwertery (przetestowane z tym sonometrem).
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (6xAAA, baterie w komplecie)
Mikrofon elektretowy, pojemnościowy
Zakres pomiarowy: 30-130 dB (±1.5dB)
Zakres częstotliwości: 31.5Hz-8kHz
Próbkowanie: 1/sek (SLOW) lub 8/sek (FAST)
Wymiary miernika (długość/szerokość/wysokość): 245/80/35mm
Masa miernika (z bateriami): ok. 350g
Komplet zawiera miernik, komplet bateri 6xAAA, kabel RS232, CD-ROM z aplikacją użytkową oraz sterownikami, futerał oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu