logo
Pirometr z regulacją emisyjności, termometr z sondą szpilkową CEM IR-98
nr katalogowy: 19376
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie jest przyrządem do bezdotykowego i dotykowego pomiaru temperatury. Miernik mierzy temperaturę dotykowo za pomocą sondy szpilkowej z termoparą typu K oraz bezdotykowo za pomocą pirometru.

Pomiar dotykowy - składana sonda szpilkowa (immersyjna)
Pomiar dokonywany jest przy pomocy sondy szpilkowej - termopary typu K. Termopara umieszczona jest wewnątrz szpiki o długości ok. 8cm wykonanej z nierdzewnej stali szlachetnej i umożliwia pomiar temperatury w zakresie -35°C do 260°C.
Pomiar bezdotykowy - pirometr
Pirometr działa w oparciu o analizę promieniowania cieplnego, które jest emitowane przez badany obiekt. Urządzenie umożliwia pomiar temperatury w zakresie od -40°C do 260°C przy regulowanym poziomie współczynnika emisyjności w zakresie 0.10-1.00 z krokiem 0.01.
Uwaga! Regulacja emisyjności jest bardzo ważną funkcją eliminującą przekłamania mierzonych temperatur. Większość popularnych pirometrów działa przy stałym nieregulowanym współczynniku emisyjności badanego obiektu na poziomie 0,95 który jest poprawny dla obiektów takich jak ziemia, woda, kamienie. Wynik pomiarów temperatury obiektów drewnianych, metalowych (w szczególności błyszczących) o niskim poziomie emisyjności będzie wtedy niższy od rzeczywistego. Wady tej nie posiada oferowany pirometr z regulacją emisyjności. Przed pomiarem badanego obiektu ustawiamy (posługując się załączoną w instrukcji tabelą) właściwy współczynnik emisyjności i otrzymujemy wyniki pomiarów wolne od przekłamań

Pirometr ma proporcję pomiaru D:S=1:1 co oznacza, że średnica mierzonego obszaru powinna być równa lub większa od odległości od miernika. Należy pamiętać, że mierząc małe obiekty z dużej odległości zmierzymy uśrednioną temperaturę powierzchni większej niż badany obiekt.

Przyrząd posiada wyświetlacz LCD z wartościami pomiarów dotykowych (PROBE TEMP) i bezdotykowych (IR TEMP) odwróconymi względem siebie o 180 °C (dzięku temu wygodniejszy jest odczyt mierzonych temperatur)
Miernik posiada funkcje MAX (wyświetlania wartości temperatury maksymalnej), MIN (wyświetlania wartości temperatury minimalnej), HOLD (wyświetlania ostatniej wartości pomiaru), przełącznik °C/°F, przełącznik trybu pomiaru LOCK (chwilowy lub ciągły pomiar pirometrem) oraz funkcję automatycznego wyłączania.
Dane techniczne
Pirometr
Zakres pomiarowy: -35°C - 260°C
Rozdzielczość: 0.1°C
Dokładność: ±2.0%±2.0°C
Pole widzenia: 1:1
Emisyjność: regulowana od 0.10-1.00 z krokiem 0.1
Sonda temperaturowa
Typ sondy: szpilkowa (immersyjna) z termoparą typu K
Wymiary sondy (długośc/średnica): 78/3.7mm
Zakres pomiarowy: -40°C - 260°C
Rozdzielczość: 0.1°C
Dokładność: ±5.0°C (-40°C~-10°C), ±2%±2.0°C (-10°C~+180°C), ±3.0%±2.0°C (180°C~+260°C)

Napięcie zasilania: 6V (2x CR2032, baterie w komplecie)
Warunki pracy: 0-500°C
Wymiary urządzenia ze złożoną sondą (wysokość/szerokość/grubość): 140/42/25mm
Masa (z bateriami): ok. 83g
Komplet zawiera miernik, komplet batrii oraz instrukcję obsługi i użytkowania.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu