tr>
logo
Pirometr z regulacją emisyjności oraz laserowym wskaźnikiem obszaru mierzonego CEM DT-8870
nr katalogowy: 19373
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie jest pirometrem - przyrządem do bezdotykowego pomiaru temperatury. Pomiar dokonywany jest w oparciu o analizę promieniowania cieplnego, które jest emitowane przez badany obiekt. Urządzenie umożliwia pomiar temperatury w zakresie od -50°C do 500°C przy regulowanym poziomie współczynnika emisyjności w zakresie 0.10-1.00 z krokiem 0.01.
Uwaga! Regulacja emisyjności jest bardzo ważną funkcją eliminującą przekłamania mierzonych temperatur. Większość popularnych pirometrów działa przy stałym nieregulowanym współczynniku emisyjności badanego obiektu na poziomie 0,95 który jest poprawny dla obiektów takich jak ziemia, woda, kamienie. Wynik pomiarów temperatury obiektów drewnianych, metalowych (w szczególności błyszczących) o niskim poziomie emisyjności będzie wtedy niższy od rzeczywistego. Wady tej nie posiada oferowany pirometr z regulacją emisyjności. Przed pomiarem badanego obiektu ustawiamy właściwy współczynnik emisyjności i otrzymujemy wyniki pomiarów wolne od przekłamań. Najlepszą metotodą ustalenia emisyjności jest równoległy pomiar temperatury obiektu metodą klasyczną (dotykową przy użyciu termometru) i takie ustawienie emisyjności aby temperatury na obu miernikach były identyczne. Tabela przybliżonych emisyjności materiałów dostępna jest tutaj.

Miernik posiada również wbudowany termometr i higometr pozwalający na pomiar temperatury, wilgotności oraz punktu rosy powietrza.
Bardzo przydatną cechą oferowanego urządzenia jest wielopunktowy laser pomocny w nakierowaniu urządzenia na obszar pomiaru temperatury. Wszystkie pirometry mierzą temperaturę obszaru o średnicy zależnej od odległości pirometru od mierzonego obiektu. Większość pirometrów posiada celownik laserowy pokazujący jedynie środek mierzonego obszaru a nie jego wielkość. Proporcja odległości do średnicy mierzonego obszaru D:S ma różną wartość w różnych pirometrach i należy pamiętać, że mierząc małe obiekty z dużej odległości możemy zmierzyć uśrednioną temperaturę powierzchni większej niż badany obiekt. W oferowanym pirometrze wielopunktowy laser wyświetla okrąg wyznaczający mierzony obszar co pozwala na precyzyjny pomiar temperatury obiektu.
Miernik posiada czytelny podświetlany wyświetlacz LCD o wymiarach 26x24mm, możliwość zmiany °C/°F, sygnalizowania przekroczenia ustawionych wartości progowych dolnej (Low Alarm) i górnej (High Alarm), funkcję automatycznego wyłączania, wskaźnik stanu baterii, poręczną obudowę oraz etui-kaburę z możliwością przytroczania do paska.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (6F22, bateria w komplecie)
Pirometr
Zakres pomiarowy: -50°C - 500°C
Rozdzielczość: 0.1°C
Dokładność: ±3.0°C (-50°C~20°C), ±(odczyt x 1%+1.0°C) (20°C~+500°C)
Pole widzenia: 12:1
Emisyjność: regulowana od 0.10-1.00 z krokiem 0.1
Termohigrometr
Zakres pomiarowy temperatury otoczenia: -30°C - 100°C
Zakres pomiarowy temperatury punktu rosy: -20°C - 60°C
Zakres pomiarowy wilgotności względnej: 0 - 100%

Wymiary (wysokość/szerokość/głębokość): 170mm/47mm/90mm
Masa (z baterią): ok. 240g
Komplet zawiera miernik, etui oraz polsko- i angielskojęzyczną instrukcję obsługi i użytkowania.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu