logo
Tester okablowania sieciowego UTP, FTP, STP z szukaczem kabli WireTracker NT-0501
nr katalogowy: 19295
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Instrukcja obsługi oferowanego testera dostępna jest tutaj.

Tester WireTracker NT-0501 jest uniwersalnym narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia przebiegu i poprawności wykonania zarówno sieci Ethernetowych jak i przewodów (patchcordów) wykonanych z tzw. skrętki komputerowej.
Urządzenie łączy ze sobą funkcje:
- weryfikacji połączeń w odcinkach sieci Ethernetowej Diody LED w nadajniku i odbiorniku sygnału o nr 1-8 oraz masy pozwalają na ocenę poprawności połączenia (zwarcie, rozwarcie, skrzyżowanie)
- sprawdzania przejścia, przerwy i polaryzacji linii telefonicznej
- wyszukiwania testowanego kabla w wiązce przewodów Nadajnik generuje silny sygnał który sonda odbiornika sygnalizuje sygnałem dźwiękowym. Dzięki gniazdom w nadajniku oraz dołączonym kablom możliwa jest identyfikacja zarówno kabli ethernetowych (RJ45) jak i telefonicznych (RJ11).
Uwaga! Przyrząd umożliwia jedynie identyfikację całego kabla, nie zaś poszczególnych żył

Tester składa się z dwóch części: nadajnika-generatora i odbiornika-detektora pozwalających na wygodne wyszukiwanie i testowanie poprawności wykonania elementów sieci komputerowej o długości do 300m. Odbiornik-detektor wyposażony jest w mini latarkę LED pomocną przy pracy w słabooświetlonych miejscach. Głośność emitowanego dźwięku regulowana jest za pomocą potencjometru. W komplecie dołączone są słuchawki ułatwiające wyszukiwanie kabli w miejscach o wysokim poziomie hałasu - detektor posiada gniazdo typu Jack3.5 do ich ew. podłączenia.
Uwaga! Testów poprawności wykonania sieci LAN można dokonywać tylko na przewodach i odcinkach nieaktywnej sieci (odłączonej od routerów, switchów i kart sieciowych). Testy przeprowadzane na aktywnej sieci (pod napięciem, podłączonych do działających urządzeń) mogą być przyczyną uszkodzenia testera i/lub odbiornika.
Dane techniczne
Długość testowanych przewodów: do 300m
Napięcie zasilania: 2x9V (baterie w komplecie)
Wymiary nadajnika-generatora (długość/szerokość/wysokość) 126mm/49mm/34mm
Masa nadajnika-generatora: ok. 60g
Wymiary odbiornika-detektora (długość/szerokość/wysokość) 175mm/42mm/27mm
Masa odbiornika-detektora : ok. 72g
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, 2 baterie 9V, komplet kabli pomiarowych, słuchawki, angielskojęzyczną instrukcję obsługi oraz futerał na tester.
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu