logo
Tester kabli HDMI generator + odbiornik UNI-T UT681HDMI
nr katalogowy: 19267
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urzadzenia jest renomowana firma UNI-TREND, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany tester jest narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania kabli HDMI. Tester składa się z nadaknika (TRANSMITTER) oraz odłączanego odbiornika (RECEIVER). Tester służy do testowania kabli HDMI z wtyczkami typu HDMI/A (duże, najczęściej spotykane) lub HDMI/C (tzw. mini HDMI stosowane w kamerach, aparatach cyfrowych). Wtyczki testowanego kabla umieszczamy w gniazdach HDMI w nadajniku i odbiorniku (przy długim już ułożonym kablu odbiornik możemy odłączyć od nadajnika). Procedura testowa uruchamiana jest po naciśnięciu przycisku 'Switch'. Test wykonywany jest w dwóch trybach:

- jednokrotne przyśnięcie przycisku 'Switch' - dioda 'Status' miga - tyb sekwencyjny:
Czerwone diody LED oznaczone 1-19 oraz S (odpowiadające kolejnym żyłom i masie testowanego przewodu) powinny migać w nadajniku i odbiorniku w kolejności 1-2-3-...-17-18-19-S. Brak świecenia którejkolwiek z diód oznacza przerwę w obwodzie żyły o danym numerze (S oznacza ekran), zapalanie się kilku diód naraz oznacza zwarcie, zmieniona kolejność zapalanych diód oznacza niepoprawne połączenie. Obserwując zapalane diody i porównując odpowiednie diody w nadajniku i odbiorniku można ustalić rodzaj błędnych połączeń oraz numery żył w których one wystąpiły.

- dwukrotne przyśnięcie przycisku 'Switch' - dioda 'Status' świeci światłem ciągłym - tyb ciągły:
Czerwone diody LED oznaczone 1-19 oraz S świecą jednocześnie przy sprawnym przewodzie. Brak świecenia którejkolwiek oznacza przerwę w obwodzie żyły o danym numerze. W trybie ciągłym nie są wykrywane zwarcia oraz niepoprawne połączenia.
Każda dioda LED odpowiadająca testowanej żyle posiada opis funkcji w połączeniu HDMI. Dzięki temu można szybko zorientować się jakich sygnałów brakuje w wadliwym kablu.

Uwaga1! Tester sprawdza poprawność połączeń wszystkich 19+1 żył badanego kabla. Nie jest natomiast miernikiem przepustowości kabla, nie da się więc przy jego pomocy sprawdzić maksymalnej przenoszonej przez kabel rozdzielczości i prędkości transmisji.

Uwaga2! Testów mozna dokonywać tylko przy przewodzie odłączonym od sprzętu HDMI. Testy przeprowadzane na aktywnym kablu HDMI (podłączonym np. do odbiornika TV lub komputera) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (bateria 6F22 w komplecie)
Długość testowanych przewodów: 0.2m do 20m
Złącza nadajnika: HDMI typ A, HDMI typ C żeńskie
Złącza odbiornika: HDMI typ A, HDMI typ C żeńskie
Wymiary nadajnika (długość/szerokość/wysokość): 102mm/62mm/29mm
Wymiary odbiornika (długość/szerokość/wysokość): 102mm/37mm/28mm
Masa (komplet nadajnik z baterią + odbiornik): ok. 175g
Komplet zawiera jednostkę główną-nadajnik, jednostkę zdalną-odbiornik, baterię 9V oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu