logo
Tester kabli DisplayPort miniDisplayPort generator + odbiormik DELOCK
nr katalogowy: 19252
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Oferowany tester jest narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania kabli DisplayPort. Tester składa się z generatora (MASTER) oraz odłączanego odbiornika (REMOTE). Jedną wtyczkę testowanego kabla należy podłączyć do generatora zaś drugą - do odbiornika. Tester zarówno w generatorze, jak i odbiorniku posiada gniazda DisplayPort (DP) oraz miniDisplayPort (miniDP) - tak więc można go używać do testowania kabli DP-DP, DP-miniDP oraz miniDP-miniDP.

Tester może pracować w dwóch trybach:
CONTINUITY - w tym trybie tester pokazuje czy połączone są wszystkie wymagane piny obu wtyczek (19 żył+ekran). Odpowiednie piny wtyczek oraz ekran reprezentowane są numerowanymi diodami LED. Brak świecenia którejkolwiek z diód oznacza brak podłączenia odpowiedniego pinu wtyczki.
SWEEP - w tym trybie tester służy do diagnozowania błędów. Połączenia między pinami wtyczek są sprawdzane kolejno i obserwując kolejne zapalanie się diód w generatorze i odbiorniku można ustalić czy w danej pozycji jest rozwarcie, zwarcie lub skrosowanie.
Uwaga1! Specyfikacja DisplayPort określa, że przewód nie może łączyć lini zasilającej (wyjścia zasilające łączonych urządzeń nie powinny być zwarte) - tak więc piny nr 20 gniazd DP nie powinny być połączone - podczas testowania dioda nr 20 oznaczona DP-PWR nie powinna się palić. Jeśli testowany kabel posiada połączone piny nr 20 to dioda DP-PWR będzie świecić światłem ciągłym sygnalizując błąd.

Uwaga2! Tester sprawdza poprawność połączeń wszystkich żył badanego kabla. Nie jest natomiast miernikiem przepustowości kabla, nie da się więc przy jego pomocy sprawdzić maksymalnej przenoszonej przez kabel rozdzielczości i prędkości transmisji.

Uwaga3! Testów można dokonywać tylko przy przewodzie odłączonym od sprzętu DisplayPort. Testy ptrzeprowadzane na aktywnym kablu DP (podłączonym np. do komputera lub monitora) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (6F22, brak baterii w komplecie)
Długość testowanych przewodów: do 50m
Złącza generatora: DisplayPort 20P żeńskie, miniDisplayPort 20P żeńskie
Złącza odbiornika: DisplayPort 20P żeńskie, miniDisplayPort 20P żeńskie
Wymiary generatora (długość/szerokość/wysokość): 104mm/66mm/27mm
Wymiary odbiornika (długość/szerokość/wysokość): 104mm/35mm/27mm
Masa (komplet generator z baterią + odbiornik) : ok. 170g
Komplet zawiera jednostkę główną-generator, jednostkę zdalną-odbiornik, futerał na tester oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu