logo
Ściągacz izolacji kabli okrągłych 4-16mm KNIPEX 162016SB
nr katalogowy: 19233
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowane narzędzie jest produktem renomowanej, niemieckiej firmy KNIPEX, specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj.

Oferowane narzędzie służy do ściągnania izolacji zewnętrznej z okrągłych kabli jedno- i wielożyłowych o średnicy 4-16mm. Ściągacz posiada nóż o regulowanej głębokości i kierunku cięcia oraz uchwyt (trzymacz) obrabianego przewodu z dociskiem automatycznie dopasowującym się do srednicy obrabianego przewodu.
Głębokość wysuwu noża reguluje się w zakresie 0-4mm przez obrót pokrętła, kierunek cięcia (poprzeczny przy nacięciu obrotowym i wzdłużny przy ściąganiu) ustawia się automatycznie przy ruchu narzędzia zaś uchwyt kabla posiada mechanizm samodopasowujący się do średnicy kabla. Ściąganie izolacji polega ustawieniu głębokości nacinania, założeniu kabla do uchwytu, wykonaniu ruchu obrotowego narzędziem wokół kabla (nacięcie poprzeczne izolacji) oraz wykonania ruchu narzędziem wzdłuż kabla (rozcięcie wzdłużne izolacji):
Rękojeść narzędzia wykonana jest z wysokoudarowego tworzywa, elementy tnące wykonane są stali węglowej, wewnątrz rękojeści mieści się zapasowy nóż tnący.
Dane techniczne
Materiał: korpus - wysokoudarowe TS, elementy tnące - narzędziowa stal węglowa
Średnica obrabianych przewodów: 4-16mm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 128/28/33mm
Masa: ok. 73g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu