logo
Modulator konwerter AV/3xRCA->DVB-T ANTTRON TM250
nr katalogowy: 19203
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą modulatora jest renomowana belgijska firma ANTTRON, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, specyfikacja urządzenia dostępna tutaj, zaś instrukcja instalacji i obsługi dostępna jest tutaj.

Modulator-konwerter AV->DVB-T umożliwia zamianę sygnału AUDIO-VIDEO na sygnał DVBT w zakresie częstotliwości 47-860MHz (a więc w dowolnym pasmie i dowolnym kanale cyfrowej telewizji). Dzięki temu możemy podłączyć urządzenia dysponujące wyjściami AV (Video, Audio Stereo) typu 3xRCA/CINCH lub EURO/SCART np. magnetowid, DVD, kamera, konsola gier itp. z telewizorem do odbioru cyfrowej TV naziemnej DVB-T przez wejście antenowe.
Podłączenie do odbiornika TV przez wejście antenowe jest często jedyną możliwością w przypadku gdy w domu mamy instalację kilku odbiorników TV i chcemy aby podłączone urządzenie AV można było odbierać w naszej "mini sieci" domowej w każdym z telewizorów. Rozwiązanie takie umożlwia również przesyłanie sygnału do kilku/kilkunastu odbiorników na duże odległości (w całym budynku, sklepie, magazynie itp.) co jest bardzo kosztowne lub często niemożliwe przy wykorzystaniu kabli i rozdzielaczy AV. Modulator posiada gniazda TV/F wejściowe i wyjściowe co umożliwia "wpięcie" urządzenia w istniejące połączenie odbiornika TV z anteną lub instalacją kablową.
Modulator posiada port USB umożliwiający podłączenie do komputera w celu konfiguracji modulatora z poziomu aplikacji TMIFace.
Instalacja i użytkowanie
1 Modulator podłączamy do źródła sygnału (magnetowid, DVD, kamera itp.) kablem AV (3RCA-3RCA, Jack4P-3RCA, SCART-3RCA): z gniazda AV OUT żródła sygnału do gniazd AUDIO L, AUDIO R, VIDEO modulatora
2 Kabel łaczący antenę (lub sieć kablową) z odbiornikiem TV wyjmujemy z gniazda RF IN telewizora i wkładamy do gniazda ANT IN modulatora (może być potrzebny adapter TV/F)
3 Modulator podłączamy do odbiornika TV (lub sieci kablowej) kablem antenowym TV-F lub F-F
4 Używając przycisku SELECT, < i > możemy ustawić szereg parametrów z którymi ma pracować modulator: częstotliwość, szerokość pasma, tryb modulacji, bitrate oraz wiele innych (szczegółowy opis w instrukcji tutaj), możliwe jest również podłączenie modulatora do komputera z aplikacją TMIFace (dostępna na stronie producenta) i konfiguracja poprzez aplikację
5 Włączamy żródło sygnału (magnetowid, DVD, kamera itp.) oraz telewizor, stroimy w odbiorniku TV kanał wybrany wcześniej jako kanał nadawania modulatora i możemy już oglądać nadawany sygnał
Dane techniczne
Złącza weściowe: VIDEO (3xRCA żeńskie), RF INPUT (F żeńskie), USB/B żeńskie, DC 5V
Złącze wyjściowe: RF OUTPUT (F żeńskie)
Wymiary urządzenia (wysokość/szerokość/głębokość): 35/160/110mm
Masa urządzenia: ok. 511g
Zasilanie: 5V/4A (zasilacz w komplecie)
Zakres kanałów (ustawianych wg. potrzeb użytkownika): 47-862MHz
Kompresja video: MPEG2
Bitrate video: do 20Mb/s (ustawiany)
Poziom sygnału wyjściowego RF: 80dBmikroV (ustawiany)
Impedancja sygnału wyjściowego RF: 75 Ohm
Tłumienie toru sygnału RF (INPUT-> OUTPUT): <3dB
Szczegółowa specyfikacja dostępna tutaj
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu