logo
Modulator konwerter HDMI->DVB-T FullHD EDISION
nr katalogowy: 19201
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą modulatora jest renomowana niemiecka firma EDISION, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, specyfikacja urządzenia dostępna tutaj zaś instrukcja instalacji i obsługi dostępna jest tutaj.

Modulator-konwerter HDMI->DVB-T umożliwia zamianę sygnału HDMI na sygnał cyfrowej telewizji DVBT w zakresie częstotliwości 174~233 MHz (VHF III) oraz 470-858 MHz(UHF). Dzięki temu możemy podłączyć urządzenia dysponujące wyjściami HDMI np. Blu-Ray, DVD, kamera, konsola gier itp. z telewizorem do odbioru cyfrowej TV naziemnej DVB-T przez wejście antenowe.
Podłączenie do odbiornika TV przez wejście antenowe jest często jedyną możliwością w przypadku gdy w domu mamy instalację kilku odbiorników TV i chcemy aby podłączone urządzenie AV można było odbierać w naszej "mini sieci" domowej w każdym z telewizorów. Rozwiązanie takie umożlwia również przesyłanie sygnału do kilku/kilkunastu odbiorników na duże odległości (w całym budynku, sklepie, magazynie itp.) co jest bardzo kosztowne lub często niemożliwe przy wykorzystaniu kabli i rozdzielaczy HDMI. Modulator posiada gniazda TV/F wejściowe i wyjściowe co umożliwia "wpięcie" urządzenia w istniejące połączenie odbiornika TV z anteną lub instalacją kablową.
Modulator posiada filtr LTE eliminujący ew. zakłócenia pochodzące od nadajników LTE oraz port USB umożliwiający aktualizację oprogramowania.
Instalacja i użytkowanie
1 Modulator podłączamy do źródła sygnału (Blu-Ray, DVD, kamera itp.) kablem HDMI
2 Kabel łączący antenę (lub sieć kablową) z odbiornikiem TV wyjmujemy z gniazda RF IN telewizora i wkładamy do gniazda ANT IN modulatora (może być potrzebny adapter TV/F).
3 Modulator podłączamy do odbiornika TV (lub sieci kablowej) kablem antenowym TV-F lub F-F.
4 Używając przycisku MENU/OK, LOCK oraz strzałek możemy ustawić szereg parametrów z którymi ma pracować modulator: częstotliwość, szerokość pasma, tryb modulacji, bitrate oraz wiele innych (szczegółowy opis w instrukcji tutaj), możliwe jest również przygotowanie pliku konfiguracyjnego na komputerze i wgranie go do modulatora poprzez port USB (opis dostępny tutaj).
5 Włączamy żródło sygnału (Blu-Ray, DVD, kamera itp.) oraz telewizor, stroimy w odbiorniku TV kanał wybrany wcześniej jako kanał nadawania modulatora i możemy już oglądać nadawany sygnał.
Dane techniczne
Złącza weściowe: VIDEO IN (HDMI żeńskie), RF IN (F żeńskie), USB/A żeńskie, DC 12V
Złącze wyjściowe: RF OUT (F żeńskie)
Wymiary urządzenia (wysokość/szerokość/głębokość): 41/164/106mm
Masa urządzenia: ok. 463 g
Zasilanie: 12V/2A (zasilacz w komplecie)
Zakres kanałów (ustawianych wg. potrzeb użytkownika): 174~233 MHz (VHF III) oraz 470-858 MHz(UHF)
Obsługiwane rozdzielczości: FullHD 1080P i wszystkie niższe
Kompresja video: MPEG1, MPEG2, MPEG4
Bitrate video: do 31.7Mb/s (ustawiany)
Poziom sygnału wyjściowego RF: 90dBmikroV (ustawiany)
Szczegółowa specyfikacja dostępna tutaj
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu