logo
Modulator konwerter HDMI->DVB-T FullHD LEMCO HDMOD-4
nr katalogowy: 19200
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą modulatora jest renomowana grecka firma LEMCO, specyfikacja urządzenia dostępna tutaj zaś instrukcja instalacji i obsługi dostępna jest tutaj.

Modulator-konwerter HDMI->DVB-T umożliwia zamianę sygnału HDMI na cyfrowy sygnał DVBT w zakresie częstotliwości 470-858 MHz (UHF kanały 21-60). Dzięki temu możemy podłączyć urządzenia posiadające wyjścia HDMI np. Blu-Ray, DVD, kamera, konsola gier itp. z telewizorem do odbioru cyfrowej TV naziemnej DVB-T przez wejście antenowe.
Podłączenie do odbiornika TV przez wejście antenowe jest często jedyną możliwością w przypadku gdy w domu mamy instalację kilku odbiorników TV i chcemy aby podłączone urządzenie AV można było odbierać w naszej "mini sieci" domowej w każdym z telewizorów. Rozwiązanie takie umożlwia również przesyłanie sygnału do kilku/kilkunastu odbiorników na duże odległości (w całym budynku, sklepie, magazynie itp.) co jest bardzo kosztowne lub często niemożliwe przy wykorzystaniu kabli i rozdzielaczy HDMI.
Modulator jest fabrycznie skonfigurowany (kanał 21, pasmo 8MHz, modulacja 64QAM, bitrate video 18.5Mb/s, bitrate audio 320kb/s) i gotowy do użytku, niemniej istnieje możliwość indywidualnej konfiguracji według potrzeb. Konfiguracji dokonuje się z poziomu smartfona/tabletu łącząc się z modulatorem poprzez Bluetooth korzystając z aplikacji LEMCO dostępnej bezpłatnie na IOS-a oraz Androida.
Instalacja i użytkowanie
1 Po podłączeniu zasilania, po ok 30s modulator jest gotowy do pracy (sygnał DVB-T jest ustawiony na kanale 21) można go skonfigurować inaczej wg potrzeb w następujący sposób:
1a Instalujemy aplikację LEMCO na smartfonie/tablecie
1b Uruchamiamy aplikację LEMCO (proszę pamiętać o włączeniu Bluetootha)
1c Jeśli w pobliżu jest uruchomiony modulator to po podaniu hasła (fabryczne 1234) można przystąpić do szybkiej (QUICK SETTINGS) lub dokładnej (DVB-T, ENCODER, TRANSPORT SREAM, OUTPUT ATTENUATOR, OTHER SETTINGS) konfiguracji urządzenia.
1d Ustawione parametry zatwierdza się przyciskiem APPLY, w każdej chwili można powrócić do ustawień fabrycznych przyciskiem FACTORY SETTINGS
2 Modulator podłączamy do źródła sygnału (Blu-Ray, DVD, kamera itp.) kablem HDMI
3 Modulator podłączamy do odbiornika TV (lub sieci kablowej) kablem antenowym TV-F lub F-F.
4 Stroimy w odbiorniku TV kanał 21 (ustawienie fabryczne w modulatorze) lub inny indywidualnie ustawiony podczas konfiguracji modulatora i możemy oglądać nadawany sygnał.
Dane techniczne
Złącza wejściowe: VIDEO IN (HDMI żeńskie), DC 5V
Złącze wyjściowe: RF OUT (F żeńskie)
Zasilanie: 12V/2A (zasilacz w komplecie)
Kodowanie DVB-T: MPEG-4 (stosowany w Polsce)
Zakres kanałów (ustawianych wg. potrzeb użytkownika): 470-858 MHz(UHF kanały 21-69)
Obsługiwane rozdzielczości: FullHD 1920x1080, HD 1280x720, PAL 704x576, VGA 640x480
Bitrate video: do 18.5Mb/s (ustawiany)
Bitrate audio: do 320kb/s (ustawiany)
Poziom sygnału wyjściowego RF: 90dBmikroV (ustawiany)
Wymiary urządzenia (wysokość/szerokość/głębokość): 25/130/70mm
Masa urządzenia: ok. 140g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu