logo
Tester baterii i akumulatorków 1.5/9V z wyświetlaczem LCD BT-168D
nr katalogowy: 19077
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowane urządzenie jest prostym testerem do oceny stanu baterii i akumulatorków. Tester mierzy napięcie badanej baterii/akumulatorka pod obciążeniem 120Ω i wyświetla wynik pomiaru na wyświetlaczu LCD. Porównując wyświetlone napięcie z napięciem znamionowym badanego ogniwa można ocenić stan baterii pod kątem jej przydatności do dalszej pracy (konieczności naładowania akumulatorka). Tester dzięki przesuwnym stykom umożliwia sprawdzenie ogniw paluszkowych i pastylkowych o różnych rozmiarach zaś dodatkowe styki w przedniej części pozwalają testować także baterie 9V. Oznaczenia + oraz - na obudowie informują o kierunku ułożenia ogniwa przy pomiarze.
Tester nie wymaga własnego zasilania, żródłem zasilania jest sprawdzana bateria (przy całkowicie "martwej" baterii nie zostanie wyświetlona żadna wartość - należy pamiętać o właściwym ułożeniu ogniwa przy pomiarze, zapewnieniu właściwego kontaktu i odpowiednim dociśnięciu elektrod baterii do styków testera).
Na tylnej ściance testera nadrukowana jest tabela z wartościami napięcia kwalifikującymi badane ogniwo jako dobre, dostateczne lub wymagające wymiany. Z uwagi na różne typy i technologie produkcji baterii należy jednak podane w tabeli wartości traktować orientacyjnie (wartości referencyjne w tabeli przyjęto dla standardowych baterii DURACELL).
Dane techniczne
Sposób pomiaru: pomiar napięcia badanego ogniwa pod obciążeniem 120Ω
Źródło zasilania: badane ogniwo
Typ badanych ogniw: pastylkowe (mini Cell), paluszkowe (AAA/R3, AA/R6, C/R14, D/R20), 9V 6F22
Wymiary testera (długość/szerokość/wysokość): 110mm/60mm/26mm
Masa: ok. 49g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu