logo
Tachometr - optyczny miernik prędkości obrotowej MASTECH MS6208B
nr katalogowy: 19003
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma MASTECH, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany tachometr jest narzędziem warsztatowym do pomiaru prędkości obrotowej w zakresie 50-99999 obr/min z dokładnością ±0.03%.
Pomiar dokonywany jest przez zliczenie obrotów paska folii odblaskowej naklejonej na mierzony obiekt. Wiązka światła emitowana przez diodę LED tachometru odbita od folii trafia do detektora gdzie jest zliczana. Tachometr dzięki zastosowaniu technologii mikroprocesorowej zapewnia bezkontaktowy, szybki, precyzyjny i wiarygodny pomiar obrazowany na 5-cio cyfrowym wysokokontrastowym wyświetlaczu LCD.
Miernik posiada podświetlenie ekranu, odczyt maksymalnej, minimalnej, średniej oraz ostatniej wielkości mierzonej oraz automatyczny wyłącznik zasilania (po 30s bezczynności). Dokonane pomiary mogą być zapisane do pomięci w celu późniejszego odczytu (100 rekordów).
Ergonomiczna obudowa wykonana jest z antypoślizgowego tworzywa. Miernik posiada miękki futerał do przechowywania oraz komplet pasków z folii odblaskowej.
Uwaga! Pomiar prędkości oparty jest na zliczaniu odbić transmittera świetlnego emitującego białe światło (dioda LED). Z tego względu urządzenie jest podatne na zakłócenia w postaci migającego światła o zbliżonym widmie (np. świetlówki, jarzeniówki itp.). Proszę o zwrócenie na to uwagi przy dokonywaniu pomiarów. W ofercie posiadamy również tachometry z transmitterem w postaci wiązki laserowej odporne na tego typu zakłócenia.
Dane techniczne
Zakres pomiarowy prędkości obrotowej: 50-99999 RPM
Dokładność ±0.03%
Odległość od mierzonego obiektu: 50-250mm
Zasilanie bateria 6V (4x AAA R3)
Wymiary urządzenia (długość/szerokość/grubość): 155mm/60mm/27mm
Masa urządzenia: ok. 160g (z bateriami)
Komplet zawiera tachometr, 4 baterie AA R3, komplet pasków z folii odblaskowej oraz angielsko- i polskojęzyczną instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu