logo
Wtyk RCA/CINCH na kabel pozłacany kątowy HQ VITALCO
nr katalogowy: 17447
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowane złącza sprzedajemy wyłącznie w parzystych ilościach. Każda para składa się z 2 wtyków oznaczonych różnymi kolorami. Wtyki są oznaczone dwoma kolorami dla uniknięcia pomyłek przy łączeniu ze sobą komponentów zestawu audio-video.

Dostawcą wtyków jest renomowana firma VITALCO - producent kabli i osprzętu AV.

RCA (zwane też często CINCH) jest najbardziej popularnym typem złącza używanym do przesyłania sygnałów analogowych (AUDIO STEREO rzadziej AUDIO-VIDEO Composite, Component, RGB) lub cyfrowych (S/PDIF COAXIAL) stosowanym w sprzętach AV (amplitunery, odtwarzacze DVD, BR, tunery SAT, CAR AUDIO itp). Złącze ma centralny pin sygnałowy oraz masę na zewnętrznej tulei. Do złącz RCA stosuje się kabel współosiowy (koncentryczny) o impedancji 75Ω.

Oferowane złącze jest wtykiem kątowym co jest to pomocne lub czasem niezbędne w przypadku, gdy brak miejsca wymusza zagięcie kabla natychmiast po wyjściu z gniazda (np. w sprzętach dosuniętych do ściany). Silne zagięcie kabla w kablach z "prostymi" wtyczkami może skutkować pęknięciem lub naderwaniem żyły wewnętrznej/ekranu i w efekcie pogorszeniem transmisji sygnału. Kątowa wtyczka umożliwia użycie kabla w miejscach gdzie dostępny dystans wynosi jedynie ok. 2cm.
Wtyczki są przeznaczone do obsadzenia na kablu koncentrycznym o średnicy do 7mm. Kontakt żyły centralnej sygnałowej (SIGNAL) ma postać tulejki, żyłę przykręca się śrubką (po odkręceniu kołpaka maskującego), ekran (GROUND) dociskany jest jest do tulei zewnętrznej przy dokręcaniu osłony.
Wykonanie złącza (mosiężny korpus, złocone styki) zapewniają wysoką jakość połączenia i ekranowania przesyłanego sygnału.
Dane techniczne
Złącze: RCA/CINCH wtyk na kabel kątowy, męski
Materiał: osłona aluminiowa, korpus mosiężny, styki złocone
Wymiary: 35/30/12mm
Masa 1 szt: 26g
Maksymalna średnica wprowadzanego przewodu: 7mm
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu