logo
Adapter antenowy RF wtyk UHF/UC1 - gniazdo RCA/CINCH 75Ω
nr katalogowy: 12230
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
UHF (UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącze zostało zaprojektowane jako ekranowana wersja wtyku bananowego (styk centralny ma średnicę 4mm). Złącza UHF pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji. Stosowane są najczęściej w urządzeniach i antenach krótkofalarskich. RCA/CINCH jest złączem stosowanym w technice Audio-Video, R/TV oraz czasem w radiotelekomunikacji. Złącza RCA/CINCH mają impedancję 75Ω i przenoszą sygnał w paśmie do 3GHz.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany wtyku RCA/CINCH na wtyk UHF/UC1 lub gniazda UHF/UC1 na gniazdo RCA/CINCH. Adapter najczęściej stosowany jest w celu dopasowania odpowiedniego złącza do starszych sprzętów AV lub radiokomunikacyjnych. Adapter posiada z jednej strony złącze męskie UHF/UC1 zaś z drugiej strony złącze żeńskie RCA/CINCH:
Adapter wykonany jest niklowanego stopu miedzi. Impedancja adaptera wynosi 75Ω. Wymiarowanie adaptera prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Dane techniczne
Złącza: wtyk UHF/UC1 męski, gniazdo RCA/CINCH żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: <300MHz
Materiał: niklowany stop miedzi
Wymiary (długość/średnica w najszerszym miejscu): 29/18mm
Masa: ok. 12g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu