logo
Konwerter dwukierunkowy HDCP v2.2-v1.4 HDMI 4K/60Hz DIGITUS
nr katalogowy: 51593
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urzadzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) jest mechanizmem szyfrowania obrazu i dźwięku przesyłanych między urządzeniami posiadającymi interfejs HDMI w celu uniemożliwienia tworzenia nieautoryzowanych kopii. Najnowsza wersja HDCP v2.2 implementowa jest w nowych modelach urządzeń 4K oraz 8K. HDCP v2.2 nie jest kompatybilna wstecznie ze starszymi wersjami HDCP co oznacza, że wystąpi problem z przesyłaniem sygnału HDMI między urządzeniami posiadającymi różne wersje HDCP. Tak więc odtwarzacz 4K Bluray, który ma ochronę HDCP v2.2 nie będzie odtwarzany na starszym telewizorze z HDCP v1.4 i taki sam problem wystąpi gdy będziemy chcieli połączyć odtwarzacz DVD posiadający HDCP v1.4 z TV OLED 4K posiadającym HDCP v2.2.

Oferowane urządzenie jest rozwiązaniem problemu z niezgodnością wersji HDCP. Konwerter włączony w tor przesyłu sygnału HDMI zapewnia konwersję wersji HDCP. Konwerter zapewnia konwersję dwukierunkową czyli zamienia zarówno HDCP v2.2 na HDCP v1.4 jak i HDCP v1.4 na HDCP v2.2. Jeśli oba urządzenia posiadają HDCP w tej samej wersji, wówczas urządzenie będzie pracowało w trybie Pass Through (czyli będzie przepuszczało HDCP bez konwersji).
Konwerter posiada diody LED które wskazują wersję wejściową i wyjściową HDCP, czerwona dioda LED – v1.4, niebieska dioda LED - v2.2. Brak włączonych diod LED sygnalizuje brak HDCP na źródle. Zasilanie odbywa się dowolnego wolnego portu USB za pomocą kabla mikroUSB w komplecie z urządzeniem.

Konwerter obsługuje rozdzielczości do UHD 4K/60Hz, HDR, Deep Color 12 bit, Full 3D, Standard Audio, DSD Audio oraz HD (HBR) Audio.
Dane techniczne
Kierunek konwersji HDCP: dwukierunkowy v2.2-v1.4 oraz v1.4->v2.2
Obsługiwane rozdzielczości: do UHD 4K (38410x2160/60Hz)
Złącza: HDMI typ A żeński (do podłączenia do portu HDMI żródła sygnału), HDMI typ A żeński (do podłączenia kablem HDMI z monitorem), mikro USB żeńskie (do podłączenia kablem mikroUSB z portem USB 5V
Wskaźniki statusu: czaerwona dioda LED dla HDCP v1.4, niebieska dioda LED dla HDCP v2.2
Zasilanie: 5V (z portu USB)
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 70/37/12mm
Masa: ok. 23g
Komplet zawiera konwerter, kabel USB-mikroUSB oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu