logo
Puszka elektroinstalacyjna do systemu MOSAIC natynkowa trzykomorowa biała
nr katalogowy: 48997
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowana puszka jest dedykowana do systemu MOSAIC (również do systemu LEGRAND 45x45mm). Puszka jest przeznaczona do montażu natynkowego na ścianach każdego typu i jest puszką dwukomorową - umożliwia zamocowanie ramki oraz umieszczenie w niej modułów użytkowych serii MOSAIC o łącznych wymiarach 135x45mm. Puszka posiada cztery otwory konstrukcyjne pod wkręty do przytwierdzenia do podłoża, 6 wkrętow o rozstawie 60mm/pion 57mm/poziom do mocowania ramki oraz 4 szczeliny do wprowadzenia kabli.

Uwaga! Oferowana puszka ma głębokość ok 40mm i jest ona wystarczająca do podłączenia wewnątrz niej większości elementów systemu MOSAIC. Czasami jednak - w przypadku głębokich modułów i dużych złączy - należy liczyć z koniecznością użycia głębszej puszki (niestety nie posiadamy głębszych puszek w ofercie), zastosowania adapterów kątowych do posiadanych kabli lub przeróbki puszki (usunięcia dna i pogłębienia podłoża).

System MOSAIC umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej oraz podtynkowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawową jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Wymiary 22.5x45mm i ich wielokrotność są stosowane również w systemach LEGRAND tak więc moduły systemu MOSAIC są wymienne z modułami LEGRAND i odwrotnie. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe i podtynkowe, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! W systemie MOSAIC stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MOSAIC powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych puszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MOSAIC wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile puszka jednokomorowa MOSAIC ma rozmiar identyczny jak typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już puszki MOSAIC dwu- i trzykomorowe z uwagi na mniejszy rozstaw między komorami nie mogą być zastąpione przez typowe puszki elektroinstalacyjne.

Przykładowe rozwiązania modułowe MOSAIC prezentujemy na poniższych przykładach:
Wszystkie elementy systemu MOSAIC można znaleźć w naszej ofercie wpisując MOSAIC w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Kolor: biały
Wymiary puszki zewnętrzne (długość/szerokość/wysokość): 207/83/41mm
Wymiary puszki wewnętrzne (długość/szerokość/wysokość): 190/53/39mm
Rozstaw otworów wkrętów mocujących ramkę (pionowo/poziomo): 60/57mm
Masa: ok. 100g
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu