logo
Puszka elektroinstalacyjna do systemu MOSAIC podtynkowa dwukomorowa
nr katalogowy: 48962
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowana puszka jest dedykowana do systemu MOSAIC (również do systemu LEGRAND 45x45mm). Puszka jest przeznaczona do montażu w ściankach o grubości do 35mm z pustymi przestrzeniami (np. w płytach karton-gips, paździerzowych itp). Mosiężne skrzydełka dokręcane dwiema śrubami unieruchamiają puszkę w ściance w której są montowane. Oczywiście puszkę można również stosować do typowych ścian (cegła, pustak, tynk) gipsując ją w uprzednio wykutym otworze. Oferowana puszka jest puszką dwukomorową - umożliwia zamocowanie ramki i umieszczenie w niej modułów użytkowych serii MOSAIC o łącznych wymiarach 90x45mm. Puszka posiada 4 wkręty o rozstawie 60mm/pion 57mm/poziom do mocowania ramki, 4 wyłamywane otwory do wprowadzenia kabli oraz wyjmowaną przegrodę separującą komory.

Uwaga! Oferowana puszka ma głębokość ok 40mm i jest ona wystarczająca do podłączenia wewnątrz niej większości elementów systemu MOSAIC. Czasami jednak - w przypadku głębokich modułów i dużych złączy - należy liczyć z koniecznością użycia głębszej puszki (niestety nie posiadamy głębszych puszek w ofercie), zastosowania adapterów kątowych do posiadanych kabli lub przeróbki puszki (usunięcia dna i pogłębienia podłoża).

System MOSAIC umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej oraz podtynkowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawową jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Wymiary 22.5x45mm i ich wielokrotność są stosowane również w systemach LEGRAND tak więc moduły systemu MOSAIC są wymienne z modułami LEGRAND i odwrotnie. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe i podtynkowe, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! W systemie MOSAIC stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MOSAIC powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych puszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MOSAIC wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile puszka jednokomorowa MOSAIC ma rozmiar identyczny jak typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już puszki MOSAIC dwu- i trzykomorowe z uwagi na mniejszy rozstaw między komorami nie mogą być zastąpione przez typowe puszki elektroinstalacyjne.

Przykładowe rozwiązania modułowe MOSAIC prezentujemy na poniższych przykładach:
Wszystkie elementy systemu MOSAIC można znaleźć w naszej ofercie wpisując MOSAIC w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Wymiary puszki zewnętrzne (długość/szerokość/głębokość): 123/65/43mm
Wymiary puszki wewnętrzne (średnica komory/głębokość): 57/41mm
Rozstaw otworów wkrętów mocujących ramkę (pionowo/poziomo): 60/57mm
Masa: ok. 50g
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu