logo
Adapter systemu MOSAIC 45x45mm na 1 moduł RJ typu KEYSTONE biały
nr katalogowy: 48925
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany adapter jest elementem dopasowującym złącza teleinformatyczne typu KEYSTONE do systemu MOSAIC. KEYSTONE to znormalizowany system mocowania dzięki któremu możlwe jest szybkie i wygodne mocowanie złącz do ramek, puszek i adapterów posiadających zaczepy typu KEYSTONE. Dzięki adapterowi złącze typu KEYSTONE można zamocować do ramki systemu MOSAIC. Oferowany adapter posiada wymiary 45x45mm (2M) i służy do mocowania 1 złącza teleinformatycznego typu RJ45/12/11 posiadającego zaczepy typu KEYSTONE do ramki systemu MOSAIC. Adapter posiada przesuwaną klapkę przeciwkurzową oraz pole opisowe do ew. umieszczenia identyfikatora.

Uwaga! Adapter jest dedykowany do mocowania złącz KEYSTONE typu RJ (11/12/45). Inne złącza, z uwagi rozmiar otworu i przesuwaną klapkę adaptera, mogą nie pasować i wymagać wyjęcia klapki lub lekkiego podpiłowania w celu umieszczenia ich w adapterze.

System MOSAIC umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej oraz podtynkowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawową jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Wymiary 22.5x45mm i ich wielokrotność są stosowane również w systemach LEGRAND tak więc moduły systemu MOSAIC są wymienne z modułami LEGRAND i odwrotnie. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe i podtynkowe, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! Osadzenie elementu MOSAIC wymaga użycia ramki, supportu oraz puszki elektroinstalacyjnej. W ofercie posiadamy ramki pojedyńcze 2M (do modułów o łącznym wymiarze 45x45mm), ramki podwójne 4M (do modułów o łącznym wymiarze 90x45mm) oraz ramki potrójne 6M (do modułów o łącznym wymiarze 135x45mm). W systemie MOSAIC stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MOSAIC powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych puszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MOSAIC wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile do ramek "pojedyńczych" pasuje typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już ramki "podwójne" i "potrójne" wymagają dedykowanych puszek o mniejszym rozstawie między komorami (dostępnych w naszej ofercie).

Przykładowe rozwiązania modułowe MOSAIC prezentujemy na poniższych przykładach:
Uwaga! Przedmiotem oferty jest jest wyłącznie adapter. Pozostałe elementy niezbędne do jego użycia: odpowiednie złącze typu KEYSTONE, ramkę z supportem oraz puszkę systemu MOSAIC należy ew. kupić oddzielnie. Oferowane przez nas złącza typu KEYSTONE oraz wszystkie elementy systemu MOSAIC można znaleźć w naszej ofercie wpisując odpowiednio KEYSTONE lub MOSAIC w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Kolor: biały
Wymiary adaptera (szerokość/wysokość/głębokość): 45x45x24mm
Masa: ok. 10g
Adapter KEYSTONE posiada dwa zatrzaski i umieszcza się go w ramce z supportem przez "zatrzaśnięcie"
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu