logo
Moduł systemu MOSAIC 22.5x45mm gniazdo RJ45 ekranowane STP kat.5e beznarzędziowe białe
nr katalogowy: 48919
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany moduł jest elementem systemu MOSAIC o wymiarach 22.5x45mm (1M) i jest ekranowanym gniazdem RJ45 STP kat.5e (klasa D). Gniazdo spełnia normy TIA/EIA-568-B oraz ISO/IEC 11801 gwarantując transmisję o częstotliwości do 100MHz. Kodowanie barwne zrealizowane wg standardu EIA/TIA 568AiB czyli obu obecnie stosowanych. Gniazdo wykonane jest w wersji beznarzędziowej (wystarczy ułożyć odpowiednio żyły przewodu i przykryć je wieczkiem dociskowym - wciskanie żył do listwy dokonywane jest automatycznie w momencie złożenia i zatrzaśnięcia "skrzydełek"). Styki wykonane są wg standardu LSA/KRONE, możliwe jest więc również użycie narzędzia-wciskacza LSA/KRONE do wciskania żył. Moduł posiada przesuwaną klapkę przeciwkurzową oraz pole opisowe do ew. umieszczenia identyfikatora.

System MOSAIC umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej oraz podtynkowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawową jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Wymiary 22.5x45mm i ich wielokrotność są stosowane również w systemach LEGRAND tak więc moduły systemu MOSAIC są wymienne z modułami LEGRAND i odwrotnie. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe i podtynkowe, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! Osadzenie elementu MOSAIC wymaga użycia ramki, supportu oraz puszki elektroinstalacyjnej. W ofercie posiadamy ramki pojedyńcze 2M (do modułów o łącznym wymiarze 45x45mm), ramki podwójne 4M (do modułów o łącznym wymiarze 90x45mm) oraz ramki potrójne 6M (do modułów o łącznym wymiarze 135x45mm). W systemie MOSAIC stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MOSAIC powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych puszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MOSAIC wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile do ramek "pojedyńczych" pasuje typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już ramki "podwójne" i "potrójne" wymagają dedykowanych puszek o mniejszym rozstawie między komorami (dostępnych w naszej ofercie).

Przykładowe rozwiązania modułowe MOSAIC prezentujemy na poniższych przykładach:
Uwaga! Przedmiotem oferty jest jest wyłącznie moduł składający się ze złącza RJ45 umieszczonego w adapterze MOSAIC. Pozostałe elementy niezbędne do jego użycia: ramkę z supportem oraz puszkę systemu MOSAIC należy ew. kupić oddzielnie. Wszystkie elementy systemu MOSAIC można znaleźć w naszej ofercie wpisując MOSAIC w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Kolor: biały
Złącze: RJ45 ekranowane STP, beznarzędziowe, styki typu LSA/KRONE od strony instalacji
Kategoria: 5e, klasa D, EIA/TIA 568-B, ISO/IEC 11801
Pasmo: 100MHz
Rodzaj styków: LSA/KRONE
Kodowanie barwne styków: EIA/TIA 568AiB
Wymiary modułu (szerokość/wysokość/głębokość): 22.5/45/43mm
Masa: ok. 34g
Mocowanie: moduł posiada dwa zatrzaski i umieszcza się go w ramce z supportem przez "zatrzaśnięcie"
Moduł składa się ze złącza RJ45 typu KEYSTONE oraz adaptera KEYSTONE-MOSAIC
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu