logo
Moduł systemu MOSAIC 45x45mm gniazdo HDMI UHD 4K ze złączem śrubowym typu TERMINAL BLOCK biały
nr katalogowy: 48865
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany moduł gniazda HDMI jest elementem systemu MOSAIC MEDIABOX o wymiarach 45x45mm (2M) i umożliwia podłączenie kabla zakończonego wtykiem HDMI/A (czyli najbardziej popularnym). Od strony "frontu" do gniazda wkłada się wtyczkę HDMI zaś od strony instalacji montuje się przewód za pomocą złącz śrubowych typu TERMINAL BLOCK. 20 opisanych styków umożliwia podłączenie żył oraz ekranów przewodu HDMI. Dzięki rozwiązaniu ze złączami śrubowymi możliwe jest zastosowanie w instalacji kabli o dużym przekroju żył i ekranów niezbędnych do prawidłowej transmisji sygnału HDMI na większe odległości. Wykonanie modułu zapewnia transmisję cyfrowego sygnału HDMI w rozdzielczości UHD (4Kx2K) i wszystkich niższych.

System MOSAIC MEDIABOX umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej oraz podtynkowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawą jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Moduły o tych wymiarach są stosowane również w systemach LEGRAND MOSAIC i KONTAKT-SIMON K45 tak więc moduły systemu MOSAIC MEDIABOX są z nimi kompatybilne. Moduły MOSAIC można montować w puszkach natynkowych lub podtynkowych, listwach i korytach naściennych systemu MOSAIC, w puszkach podłogowych (floorbox-ach) oraz w puszkach i kolumnach blatowych. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe, podtynkowe, podłogowe, blatowe, listwy i koryta naścienne, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu pod- lub natynkowego i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! Osadzenie elementu MOSAIC w puszkach pod- lub natynkowych wymaga użycia ramki, supportu oraz puszki elektroinstalacyjnej. W ofercie posiadamy ramki pojedyńcze 2M (do modułów o łącznym wymiarze 45x45mm), ramki podwójne 4M (do modułów o łącznym wymiarze 90x45mm) oraz ramki potrójne 6M (do modułów o łącznym wymiarze 135x45mm). W systemie MOSAIC stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MOSAIC powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych poszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MOSAIC MEDIABOX wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile do ramek pojedyńczych pasuje typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już ramki podwójne i potrójne wymagają dedykowanych puszek o mniejszym rozstawie między komorami (dostępnych w naszej ofercie).

Przykładowe rozwiązania modułowe MOSAIC prezentujemy na poniższych przykładach:
Uwaga! Przedmiotem oferty jest jest wyłącznie moduł gniazda HDMI. Pozostałe elementy niezbędne do jego użycia: ramkę z supportem oraz puszkę systemu MOSAIC należy ew. kupić oddzielnie. Wszystkie elementy systemu MOSAIC można znaleźć w naszej ofercie wpisując MOSAIC w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Kolor: biały
Złącza: gniazdo HDMI typ A żeńskie od frontu, 20 zacisków śrubowych typu TERMINAL BLOCK do przykręcenia żył przewodu o grubości max 2.5mm od strony instalacji
Klasa: HDMI UHD 4Kx2K
Wymiary modułu (szerokość/wysokość/głębokość): 45x45x37mm
Masa: ok. 28g
Mocowanie: moduł posiada dwa zatrzaski i umieszcza się go w ramce z supportem przez "zatrzaśnięcie".
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu