logo
Kabel USB2.0 USB/A-USB/mikroB 1.5m AWG23 VITALCO
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 41536
Przyłącze USB-mikroUSB pozwala na dwukierunkowe przesyłanie cyfrowych sygnałów oraz zasilania pomiędzy komputerem (wtyk A USB) a urządzeniem (aparat cyfrowy, nawigacja, PDA, telefon komórkowy, tablet itp.) posiadającym gniazdo mikroUSB. Przyłącze jest zgodne ze standardem USB 1.1 oraz 2.0. Długość przyłącza wynosi 1.0m.
Oczywiście warunkiem zastosowania oferowanego przyłącza jest posiadanie przez komputer złącza A USB (obecnie posiada je każdy komputer) oraz odpowiedniego gniazda mikroUSB w podłączanym sprzęcie.
Przyjęte 01-03-2011 przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych ustalenia, wprowadziły standard mikroUSB jako złącze zasilania i przesyłania danych do telefonów komórkowych sprzedawanych na terenie UE. W chwili obecnej większość nowych modeli telefonów komórkowych posiada to złącze (wyjątkiem są telefony i tablety firmy Apple).
Standard mikro USB dopuszcza dwa typy gniazd: USB mikro-A oraz USB mikro-B. Oba typy nieznacznie się różnią, niemniej do obu pasuje wtyk mikro USB/B czyli taki, jaki występuje w oferowanym przez nas kablu.

Uwaga1! Oferowany kabel służy zarówno do przesyłania danych jak i zasilania. O ile przy przesyłaniu danych grubość przewodnika po którym przesyłane sa dane nie jest specjalnie istotna to w przypadku zasilania bardzo ważny jest rodzaj i grubość żył przewodów. Przy cienkim i/lub niemiedzianym przewodniku z uwagi na dużą oporność występują straty napięcia co znacznie wydłuża czas ładowania podłączonego urządzenia (w skrajnych przypadkach przy wymaganym dużym prądzie ładowania np. w tabletach lub nawigacjach ładowanie nie jest mozliwe). Do ładowania należy używać kabli jak najkrótszych, miedzianych o możliwie jak najgrubszych żyłach zasilania.
Oferowany przez nas kabel posiada żyły zasilania miedziane o średnicy ok. 0.6mm (AWG23) i rezystancji ok. 120mΩ (0.12Ω). Kable były przez nas mierzone przy pomocy miliomomierza i gwarantujemy prawdziwość w/w parametrów.

Uwaga2! Oferowany kabel jest zgodny ze standardem USB 2.0.

Wtyki: USB typ A, mikroUSB typB
Ekranowanie: podwójny ekran (siatka Cu+AL+folia Al)
Przewodnik: Cu 2x23AWG (0.6mm) - zasilanie, 2x28AWG (0.4mm) - dane
średnica przewodu: ok 4.5 mm
Długość: 1.5 m
Masa: ok. 50 g


STRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)