logo
Wtyk RJ45/8P8C kat.6A ekranowany (STP) na skrętkę drut/linka AWG23-26 LogiLink
nr katalogowy: 41153
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą produktu jest renomowana niemiecka firma LogiLink, szczegółowa specyfikacja wtyku dostępna jest na stronie dostawcy tutaj, karta katalogowa dostępna jest tutaj zaś instrukcja montażu dostępna jest tutaj.

Wtyk 8P8C (8 Position 8 Contact) nazywany także RJ45 jest ośmiostykowym złączem stosowanym w instalacjach telekomunikacyjnych i sieciach komputerowych. Wtyk posiada osiem pinów, które połączone są ze stykami-nożami wbijanymi przez izolację w żyły zarabianego przewodu podczas montażu.
Oferowany wtyk dzięki swojej konstrukcji (metalowa przeciwpyłowa obudowa, trzyczęściowy moduł zarządzania drutami) umożliwia instalację na skrętce S/FTP, U/FTP, SF/UTP o grubości żył (linka lub drut) w zakresie AWG 23-26 oraz zapewnia spełnienie parametrów zarówno Gigabit Ethernet jak i 10 Gigabit Ethernet (kategoria 6A).
Wtyk umożliwia montaż na skrętce o żyłach z drutu lub linki o grubości (żyła z izolacją) 0.8~1.5mm a więc praktycznie każdej dostępnej na rynku. Dołączona osłona ma walcowe zakończenie z nakrętką umożliwiającą dopasowanie do kabla o grubości 6~8mm. Wtyk przeznaczony jest do montażu żył wg. standardu T568A lub B czyli najczęściej stosowanych - dołączona naklejka z opisem połączeń ułatwia ułożenie żył według standardu T568B - stosowanego powszechnie w Polsce. Szybki montaż możliwy jest bez specjalistycznych narzędzi - zaciśnięcia modułu dokonuje się ręcznie lub kombinerkami, przycięcia nadmiaru przewodów - obcinaczkami. Instrukcja montażu dostępna jest tutaj.
Dane techniczne
Typ wtyku: RJ45 (8P8C) kat 6A, STP (ekranowany) na kabel okrągły (skrętka komputerowa)
Materiał: obudowa metalowa ze stopu cynku, styki złocone 50μ na podkładzie z fosforobrązu
Typ żył skrętki: drut/linka AWG23~26 (Ø żyły 0.5~0.7mm, Ø żyły w izolacji 0.8~1.5mm)
Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 56/13.5/16mm
Średnica wprowadzanego przewodu: 6~8mm
Masa 1 wtyczki: ok. 19g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu