logo
Adapter LAN-2xLAN (2 urządzenia po 1 skrętce) wtyk RJ45-2xgniazdo RJ45 ekranowany kat.5e LogiLink
nr katalogowy: 39880
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Adapter LAN-2xLAN służy do podłączenia do sieci Ethernetowej dwóch urządzeń sieciowych (np. 2 komputery, komputer i drukarka, komputer i Smart TV itp.) przez jedną skrętkę Ethernetową kat5e.
Często spotykamy sytuację, gdy mamy w ścianie położoną pojedyńczą skrętkę komputerową zaś sytuacja wymaga, aby do sieci Ethernetowej podłączyć 2 urządzenia. Oferowany adapter został skonstruowany aby to umożliwić.
Ideą takiego podłączenia jest fakt, iż do transmisji sygnału zgodnie ze specyfikacją służą tylko 4 żyły przewodu ethernetowego (nr 1,2,3 oraz 6). Pozostałe 4 żyły są rezerwą. Można je zatem wykorzystać do transmisji sygnału drugiego urządzenia. Tę ideę realizuje oferowany adapter. Po podłączeniu dwóch kabli LAN do dwóch gniazd adaptera otrzymujemy sygnał danych urządzenia ETHERNET1 na pinach 1,2,3,6 oraz sygnał danych urządzenia ETHERNET2 na pinach 4,5,7 i 8.
Po podłączeniu urządzeń ETHERNET1 oraz ETHERNET2 do gniazdek adaptera, podłączamy wtyczkę RJ45 adaptera do istniejącego odcinka pojedyńczej skrętki komputerowej (np. gniazda ściennego), zaś z drugiej strony tego odcinka musimy "wydobyć" sygnały ETHERNET1 i ETHERNET2 korzystając z drugiego adaptera. "Wydobyte" sygnały wpinamy do routera lub switcha dzięki czemu oba urządzenia (ETHERNET1 oraz ETHERNET2) są podłączone do sieci LAN.
Adapter jest ekranowany i można go stosować do instalacji zarówno ekranowanych (FTP, STP) jak i nieekranowanych (UTP). Wykonanie adaptera jest zgodne z parametrami kat.5E (klasa D, pasmo 100MHz).
Dane techniczne
Spełniane parametry: kat.5e, klasa D, pasmo 100MHz, STP (ekranowany)
Złącza: wtyk RJ45/8P8C (męski), 2x gniazdo RJ45/8P8C (żeńskie)
Wymiary adaptera (szerokość/wysokość/głębokość bez kabla): 68/24/39mm
Długość kabla: ok. 13cm
Masa: ok. 38g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu