logo
Przedłużacz USB2.0 po skrętce kat 5E/6 50m LogiLink UA0207
nr katalogowy: 39878
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Przedłużacz USB po skrętceumożliwia podłączenie do komputera urządzenia USB2.0 (lub oczywiście USB 1.1) na odległość do 50m. Specyfikacja USB przewiduje maksymalną długość kabla USB jako 5m. Wiąże się to z tym, że na dłuższym kablu występują spadki napięć przesyłanego sygnału i w kablu o długości powyżej 5m występuje zbyt dużo przekłamań. Oferowany przedłużacz USB2.0 po skrętce korzystając z doskonałego medium transmisyjnego jakim jest skrętka kategorii 5E lub6 oraz wbudowanego wzmacniacza umożliwia przedłużenie istniejącego kabla USB do długości max. 50m.
Przedłużacz przesyła dane oraz zasilanie, z uwagi jednak na konieczność zasilania wewnętrznego wzmacniacza oraz straty na klikudziesięciu metrach skrętki maksymalna wydajność prądowa portu USB na końcu wzmacniacza wynosi ok. 150mA. Jesli podłączane urządzenie wymaga wyższego prądu niezbędne jest zastosowanie dodatkowego zasilacza podłączanego do odbiornika przedłużacza. Odbiornik posiada gniazdo zasilania DC niemniej zasilacz nie jest elementem sprzedawanego kompletu.
Przedłużacz składa się z dwóch elementów: części lokalnej (Nadajnik) zakończonej wtykiem USB który wkładamy do gniazda USB komputera oraz części odległej (Odbiornik) do której wkładamy wtyk USB urządzenia podłączanego (kamera, drukarka, skaner, pendrive itp.) Obie części łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5E (lub wyższej) zakończonej z obu stron wtykami RJ45.
Przedłużacz jest zgodny ze standardem USB2.0/1.1, nie wymaga żadnych sterowników i działa z systemem operacyjnym Windows XP/Vista/7/8/10 lub nowszym.

Uwaga! Do połączenia części lokalnej i odległej zaleca się stosować skrętkę kategorii 5E lub 6 (nieekranowaną UTP lub ekranowaną FTP). Wtyczki RJ45 na obu końcach skrętki montowane są w standardzie IEEE-568B czyli tak jak typowe patchcordy stosowane w sieciach Ethernetowych.
Dane techniczne
Część lokalna - Nadajnik: wtyk USB-A męski na kablu ok. 30cm (podłączany do komputera), gniazdo RJ45 żeńskie do podłączenia skrętki o dł. do 50m
Część odległa - Odbiornik: gniazdo USB-A żenskie (do podłączenia urządzenia peryferyjnego USB), gniazdo RJ45 żeńskie do podłączenia skrętki o dł. do 50m, gniazdo DC 1.3/3.5mm żeńskie do opcjonalnego podłączenia dodatkowego zasilacza 5V
Standard przesyłanego sygnału: USB2.0 - 460Mb/s, USB1.1 - 12Mb/s
Wymiary nadajnika i odbiornika (długość/szerokość/wysokość): 62/31/21mm
Masa (nadajnik+odbiornik): ok. 67g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu