logo
Przedłużacz HDMI+IR 4Kx2K HDbitT po skrętce 120m LENKENG LKV393
nr katalogowy: 39857
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma LENKENG Technology. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Przedłużacz HDMI+IR po skrętce umożliwia przesłanie sygnału HDMI oraz sygnału pilota do do 120m przy rozdzielczości UHD 4Kx2K. Urządzenie dokonuje konwersji sygnału HDMI do standardu HDbitT. Zastosowana metoda kodowania H264 MPEG-4 umożliwia przesyłanie sygnału pojedyńczą skrętką kat 5e/6/6A/7 na dystansie do 120m, możliwe jest korzystanie z istniejącej sieci LAN Gigabit Ethernet, wydłużanie dystansu korzystając ze switchów i routerów LAN a nawet współdzielenie sieci Ethernetowej z innymi użytkownikami.
Przedłużacz obsługuje rozdzielczości do 4Kx2K (UHD) oraz szyfrowanie HDCP 2.2. Bardzo użyteczną funkcją oferowanego przedłużacza jest transmisja sygnału pilota wraz z sygnałem HDMI. Dzięki tej funkcji możliwe jest sterowanie z jednego miejsca zarówno źródłem (Tuner SAT, Blu-Ray, PS3 itp.) jak i odbiornikiem sygnału (TV, monitor, rzutnik).

Uwaga! Z uwagi na kompresowanie sygnału źródłowego, siłą rzeczy część informacji o obrazie jest tracona. Naoczne testy przez nas przeprowadzone (a także naszych klientów którzy testowali urządzenie) wykazały, że utrata jakości nie jest duża.

Oferowany przedłużacz składa się z dwóch elementów: nadajnika (TX transmitter) oraz odbiornika (RX receiver). Nadajnik łączymy kablem HDMI-HDMI ze źródłem sygnału (odtwarzacz Blu-Ray, komputer, Tuner SAT, konsola, kamera HD itp.), odbiornik zaś łączymy kablem HDMI-HDMI z odbiornikem sygnału (odbiornik TV, monitor, rzutnik itp.). Do obu części podłączamy zasilacze (w komplecie), odpowiednio nadajnik i odbiornik sygału pilota oraz obie części łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5e (lub wyższej) zakończonej z obu stron wtykami RJ45 w standardzie 568B (czyli typowymi patchcordami) o długości do 120m.
Dystans transmisji można wydłużyć do praktycznie nieograniczonej długości korzystając z sieci LAN z urządzeniami aktywnymi (router, switch, hub), można też włączyć urządzenie do działającej sieci LAN i wspóldzielić strumieniowany sygnał HDMI z innymi użytkownikami (niezbędne jest wtedy posiadanie dodatkowych odbiorników):
Układ gniazd wejściowych i wyjściowych konwertera jest następujący:
Uwaga! Przy współdzieleniu strumieniowania HDMI w działającej sieci LAN, z uwagi na szerokie pasmo wymagane do transmisji sieć LAN powinna mieć przepustowość 1Gb/s (Gigabit Ethernet).
Dane techniczne
Nadajnik (Transmitter):
Gniazdo HDMI typA do podłączenia żródła sygnału kablem HDMI-HDMI
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 6/6A/7 o dł. do 120m
Gniazdo Jack3.5mm do podłączenia nadajnika sygnału pilota
Gniazdo zasilania 5V

Odbiornik (Receiver):
Gniazdo HDMI typA do podłączenia odbiornika sygnału kablem HDMI-HDMI
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 6/6A/7 o dł. do 120m
Gniazdo Jack3.5mm do podłączenia odbiornika sygnału pilota
Gniazdo zasilania 5V

Zasilacze 5V/3A
Pobór prądu: nadajnik 8W, odbiornik 10W
Masa (bez zasilaczy): ok. 2x260g
Wymiary (nadajnika i odbiornika) 104/98/26mm
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, 2 zasilacze 5V/3A, nadajnik i odbiornik IR oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu