logo
Przedłużacz HDMI+USB po skrętce 40/60m FullHD 3D ATEN VE803
nr katalogowy: 39852
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana tajwańska firma ATEN, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Przedłużacz HDMI+USB po skrętce umożliwia przesłanie sygnału HDMI oraz sygnału USB do 60m (przy rozdzielczości 1080i) lub do 40m (przy rozdzielczości FullHD (1080p).
Oferowany przedłużacz korzystając z doskonałego medium transmisyjnego jakim jest skrętka kategorii 5e lub 6 jest rozwiązaniem problemu przesyłu cyfrowego sygnału video i USB na dystansie niedostępnym dla dla najlepszych nawet kabli HDMI i USB (specyfikacja HDMI jako górna granicę przesyłu rozdzielczości FullHD przewiduje 15m).

W ofercie posiadamy wzmacniacze HDMI (podłączane szeregowo w torze skrętki) umożliwiające wydłużenie dystansu przesyłanego sygnału o kolejne 40-60m.

Bardzo użyteczną funkcją oferowanego przedłużacza jest transmisja sygnału USB. Dzięki tej funkcji możliwe jest odległe podłączenie sprzętu USB2.0 do nadajnika sygnału (tunera SAT, komputera, rejestratora). Dzięki temu możliwe jest używanie przedmiotu jako przedłużacza KVM czyli podłączenie klawiatury, myszki, ekranu dotykowego i monitora do komputera odległego do 60m.

Oferowany przedłużacz składa się z dwóch elementów: nadajnika sygnału (Transmitter - VE803T) oraz odbiornika sygnału (Receiver - VE803R). Nadajnik łączymy kablem HDMI-HDMI (lub HDMI-DVI) ze źródłem sygnału (odtwarzacz Blu-Ray, komputer, Tuner SAT, kamera HD itp.), odbiornik zaś łączymy kablem HDMI-HDMI (lub HDMI-DVI) z odbiornikem sygnału (odbiornik TV, monitor, rzutnik itp.). Do odbiornika podłączamy zasilacz (nadajnik nie wymaga zasilacza - zasilany jest poprzez podłączony kabel USB). Nadajnik łaczymy kablem USB typu A-B z gniazdem USB żródła sygnału (np. komputera) zaś do odbiornika wpinamy sprzęt USB (ekran dotykowy, klawiatura, myszka itp.). Obie części (nadajnik i odbiornik) łączymy ze sobą za pomocą dwóch przewodów skrętki 5e (lub wyższej) kategorii zakończonych z obu stron wtykami RJ45 (czyli typowymi patchcordami). Najczęstszym zastosowaniem oferowanego przedłużacza jest podłączenie ekranu dotykowego - przez HDMI przesyłany jest obraz zaś po USB - sterowanie)
W nadajniku sygnału jest przełącznik EDID służący do zmiany trybu przesyłanych informacji EDID/DDC. W trybie Bypass podłączony monitor/TV przesyła informacje o pożądanej rozdzielczości do źródła sygnału HDMI, w trybie Default rozdzielczość jest ustawiana przez źródło sygnału. Odbiornik przedłużacza posiada ośmiopozycyjny przełącznik EQ służący do eliminacji ew. migotania obrazu.

Przedłużacz jest kompatybilny ze specyfikacją HDMI 1.3b (3D, 24bit deep color, DOLBY True HD, DTS-HD Master Audio HDCP 1.1) oraz USB2.0/USB1.1. Obsługiwane rozdzielczości to WUXGA (1920x1200/60Hz) oraz FullHD (1920x1080/60Hz) i wszystkie niższe (przy czym rozdzielczości WUXGA oraz FullHD przenoszone są na odległość do 40m zaś niższe do 60m), prędkość transmisji USB to 12Mb/s

Uwaga! Do połączenia nadajnika z odbiornikiem zaleca się stosować skrętkę kategorii 5E lub 6 - najlepszy efekt daje skrętka ekranowana - minimalizuje się wtedy niebezpieczeństwo pojawienia się szkodliwych przepięć wynikajacych z różnic w potencjałach masy źródła i odbiornika sygnału HDMI. Wtyczki RJ45 na obu końcach skrętki montowane są w standardzie IEEE-568B czyli tak jak typowe patchcordy stosowane w sieciach Ethernetowych.
Dane techniczne
Nadajnik:
Złącza: 1x gniazdo HDMI typ A do podłączenia żródła sygnału kablem HDMI-HDMI lub kablem HDMI-DVI, 2xgniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat 5e lub 6 o dł. do 60m, gniazdo zasilania 5V, gniazdo USB2.0 typ B do podłączenia do portu USB (komputera, rejestratora itp.)
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 90/58/24mm
Masa: ok. 160g

Odbiornik:
Złącza: 1x gniazdo HDMI typ A do podłączenia monitora kablem HDMI-HDMI lub kablem HDMI-DVI, 2xgniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat 5e lub 6 o dł. do 60m, gniazdo zasilania 5V, gniazdo USB2.0 typ A do podłączenia sprzętu USB (klawiatura, mysz, panel dotykowy.)
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 90/58/24mm
Masa: ok. 160g

Zasilacz 5V/1A (podłączany do odbiornika, nadajnik nie wymaga zasilacza - zasilany jest poprzez podłączony kabel USB)
Pobór prądu: nadajnik ok. 1W, odbiornik ok. 3.9W
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, zasilacz 5V podłączany do odbiornika, metalowe profile do ew. mocowania do podłoża oraz instrukcję obsługi
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu