logo
Przedłużacz HDMI FullHD HDbitT po skrętce 120m LENKENG LKV373A
nr katalogowy: 39851
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma LENKENG Technology. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany przedłużacz HDMI po skrętce umożliwia przesłanie sygnału HDMI na odległość do 120m przy rozdzielczości FullHD. Urządzenie dokonuje konwersji sygnału HDMI do standardu HDbitT. Zastosowana metoda kodowania H264 MPEG-4 umożliwia przesyłanie sygnału pojedyńczą skrętką kat 5e/6 na dystansie do 120m, możliwe jest korzystanie z istniejącej sieci LAN Fast Ethernet lub Gigabit Ethernet, wydłużanie dystansu korzystając ze switchów i routerów LAN a nawet współdzielenie sieci Ethernetowej z innymi użytkownikami.
Przedłużacz obsługuje rozdzielczości do FullHD (1080P), jest zgodny ze specyfikacją HDMI 1.3 i obsługuje szyfrowanie HDCP 1.2.

Uwaga! Z uwagi na kompresowanie sygnału źródłowego, siłą rzeczy część informacji o obrazie jest tracona. Naoczne testy przez nas przeprowadzone (a także naszych klientów którzy testowali urządzenie) wykazały, że utrata jakości nie jest duża.

Oferowany przedłużacz składa się z dwóch elementów: części lokalnej (sender) oraz części odległej (receiver). Część lokalną łączymy kablem HDMI-HDMI (lub HDMI-DVI) ze źródłem sygnału (odtwarzacz Blu-Ray, komputer, Tuner SAT, konsola, kamera HD itp.), część odległą zaś łączymy kablem HDMI-HDMI (lub HDMI-DVI) z odbiornikem sygnału (odbiornik TV, monitor, rzutnik itp.). Do obu części podłączamy zasilacze (w komplecie) oraz obie części łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5e (lub wyższej) zakończonej z obu stron wtykami RJ45 w standardzie 568B (czyli typowymi patchcordami) o długości do 120m.
Dystans transmisji można wydłużyć do praktycznie nieograniczonej długości korzystając z sieci LAN z urządzeniami aktywnymi (router, switch, hub):
Można też włączyć urządzenie do działającej sieci LAN i wspóldzielić strumieniowany sygnał HDMI z innymi użytkownikami (niezbędne jest wtedy posiadanie dodatkowych odbiorników):
Układ gniazd wejściowych i wyjściowych konwertera jest następujący:
Uwaga! Przy współdzieleniu strumieniowania HDMI w działającej sieci LAN 100Mb/s należy się liczyć ze spowolnieniem sieci (skompresowany sygnał HDMI zabiera sporą ilość dostępnego pasma i tym samym zmniejsza jego przepustowość dla innych sygnałów).
Dane techniczne
Część lokalna (Sender):
Gniazdo HDMI typA do podłączenia żródła sygnału kablem HDMI-HDMI lub kablem HDMI-DVI
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 6 o dł. do 120m
Gniazdo zasilania 5V

Część odległa (Receiver):
Gniazdo HDMI typA do podłączenia odbiornika sygnału kablem HDMI-HDMI lub kablem HDMI-DVI
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 6 o dł. do 100m
Gniazdo zasilania 5V

Zasilacze 5V/1A
Pobór prądu: ok 2x3W
Masa (bez zasilaczy): ok. 2x130g
Wymiary (nadajnika i odbiornika) 110/58/26mm
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, 2 zasilacze 5V/1A oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu