logo
Wzmacniacz extractor HDMI->AUDIO DIGITAL/ANALOG UHD 4Kx2K DIGITUS
nr katalogowy: 39843
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie umożliwia "wyodrębnienie" sygnału fonii z kabla HDMI łączącego źródło (komputer, konsola, DVD, BluRay) z odbiornikiem (TV, monitor) i skierowanie do wzmacniacza (amplitunera, kina domowego, słuchawek) który nie posiada wejścia HDMI. Extractor udostępnia sygnał AUDIO zarówno cyfrowy jak i analogowy. Wyboru rodzaju sygnału (CH5.1/CH2.1) dokonuje się przełącznikiem na obudowie. Dodatkowo urządzenie posiada wzmacniacz sygnału HDMI, dzięki któremu możliwa jest transmisja HDMI na odległość do 30m (FullHD) lub 20m (UHD 4K).
Urządzenie posiada wejście i wyjście HDMI (do których podłączane jest odpowiednio źródło sygnału i urządzenie wyświetlające obraz) oraz wyjścia dźwięku cyfrowego S/PDIF (w postaci optycznej TOSLINK) i dźwięku analogowego (w postaci JACK3.5 STEREO).
Urządzenie nie wymaga zewnętrznego zasilania - zasilane jest ze źródła sygnału przez kabel HDMI. Opcjonalnie przy długim kablu HDMI gdy straty napięcia zasilającego są zbyt duże możliwe jest dodatkowe zasilanie 5V z portu USB komputera lub zasilacza USB (odpowiedni kabel znajduje się w komplecie z urządzeniem).

Extractor obsługuje formaty DTS-HD/Dolby TrueHD, jest kompatybilny z HDCP1.3 oraz zapewnia przesył sygnału o rozdzielczości UHD 4K (4096x2160/30Hz), HDTV FullHD (1920x1080/60Hz), UXGA (1600x1200/60Hz) oraz wszystkich niższych.
Dane techniczne
Klasa: HDMI HIGH SPEED with ETHERNET, zgodny z HDMI v1.4
Gniazda wejściowe: HDMI/A 19P żeńskie, gniazdo zasilania 5V miniUSB
Gniazda wyjściowe: HDMI/A 19P żeńskie, S/PDIF TOSLINK żeńskie, Jack3.5 AUDIO STEREO żeńskie
Wymiary urządzenia (długość/szerokość/wysokość): 60.5/54/20.5mm
Masa: ok. 40g
Zasilanie: przez kabel HDMI oraz opcjonalnie 5V z portu USB
Komplet zawiera: exreactor-wzmacniacz, kabel zasilający USB-miniUSB do opcjonalnego zasilania oraz instrukcję instalacji i użytkowania
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu